banner2836

HASGAL’lılar Çanakkale’yi Solmaz’dan dinledi

Silivrili dizi ve tiyatro oyuncusu Ali Solmaz ve ekibi, Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi öğrencileriyle “tiyatro” üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Solmaz aynı zamanda öğrencilere Çanakkale’yi de anlattı.

HASGAL’lılar Çanakkale’yi Solmaz’dan dinledi

Silivri dizi ve tiyatro oyuncusu Ali Solmaz ve ekibi tiyatroyu Silivri’de yaşatmaya devam ediyor. Fırsat bulduğu her noktada tiyatro oynamayı ve her noktaya tiyatroyu taşımayı kendisine amaç edinen Solmaz ve ekibi, Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi öğrencileriyle keyifli ve bir o kadar da duygusal bir konferans gerçekleştirdi.

Tiyatro üzerine genel kültür sahibi oldular

Ali Solmaz konferansın ilk bölümünde, Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi öğrencilerine tiyatronun tarihsel süreci ve günümüz tiyatrosunun mutfak bölümlerinden bilgiler aktarıp öğrencilere örnekler sundu. Öğrencilerin genel kültür hazinesine katacağı değerli bilgileri paylaşan Solmaz, sonrasında içerisinde bulunduğumuz haftaya da özel olarak öğrencilere Çanakkale’yi anlattı.

Çanakkale’nin bilinmeyenlerini paylaştı

Ali Solmaz, Çanakkale ilgili anekdotlar anlatırken Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri de duygusal anlar yaşadı. Solmaz Tiyatrosu’nun hazırladığı Çanakkale oyunundan kesitlerin de sunulduğu konferansta, Seyit Onbaşı’nın hikâyesini Solmaz Tiyatrosu oyuncuları öğrenciler için sahneledi. Solmaz’ın Çanakkale üzerine anlattığı hikayelere öğrencilerin ilgisi çok yoğun oldu.

Yaklaşık 350 öğrenci izledi

Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Aksünger’in davetlisi olarak okula giden Solmaz Tiyatrosu ekibi, öğrencilerden büyük ilgi gördü. Tek seans olarak planlanan konferans programı, yoğun ilgi karşısında aynı gün içerisinde üç defa tekrarlandı. Üç kez anlatılan Çanakkale hikayesini yaklaşık 350 öğrenci izledi. Konferans sonunda Ali Solmaz ve ekibine çiçek takdim eden Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Aksünger, tüm ekibe teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2786

banner2833

banner2252