banner3088

Işıklar, Aydın Üniversitesi’nin Konuğu Oldu

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz gün Aydın Üniversitesi’ni ziyaret ederek buradaki eğitim çalışmalarını yerinde incelediler.

Işıklar, Aydın Üniversitesi’nin Konuğu Oldu
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz gün Aydın Üniversitesi’ni ziyaret ederek buradaki eğitim çalışmalarını yerinde incelediler.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, geçtiğimiz gün Aydın Üniversitesi’ni ziyaret ederek eğitim alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Burada Rektör Yadigâr İzmirli ve Projeler Koordinatörü Muzaffer Baca’dan çalışmalar ve Silivri projesi hakkında bilgiler alan Işıklar’a, Silivri Belediyesi Başkan Yardımcıları Bora Balcıoğlu, Hasan Solak, Emine Tarin, Mehmet Has ve Ayhan Otlatıcı, CHP ve AK Partili Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte birim müdürleri de eşlik etti.

İZMİRLİ: BÜTÜN PLANLARIMIZ HAZIR

Aydın Üniversitesi Rektörü Yadigâr İzmirli, ilk olarak konferans salonunda Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve beraberindekilere çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Aydın Üniversitesi’nin imkân ve kabiliyetlerinden söz eden İzmirli, Silivri’de yapılması planlanan yerleşkeye dair de açıklamalar yaptı. İzmirli: “Mevcut yer ile ilgili olarak bütün planlarımız hazır. 5000 öğrencilik bir kampüs hedefliyoruz. Araştırma ve tarım ağırlıklı bir eğitim olacak. Bunların yanında her yıl dünya çapında gençlik festivalleri de planlarımız arasında. Üniversite yerleşkesinin ayrıca Silivri’nin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına da büyük katkısı olacaktır” dedi.

“IŞIKLAR’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Silivri’nin bu anlamda kendileri için de bir şans olduğunu söyleyen İzmirli açıklamalarına şöyle devam etti: “Üniversite yapılması yönünde çalışmak ve gayret göstermek bence çok önemli bir vizyon. Birçok belediye başkanının bulduğu yere belediye binası yapma anlayışının tersine, Sayın Işıklar üniversite yapılması için mesai tüketmekte. Ben bu anlayışı ve çabayı ortaya koyan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a teşekkür ediyorum.”

IŞIKLAR: AYDIN ÜNİVERSİTESİ BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILAYACAK DÜZEYDE BİR EĞİTİM KURUMU

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklarda konferans salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısında bir konuşma yaparak, “Bizim hiçbir kuruma karşı önyargımız yok. Aydın Üniversitesi bizim beklentilerimizi karşılayacak düzeyde bir eğitim kurumu. Yapmış olduğu çalışmalar da zaten bunu gösteriyor. Biz, üniversiteleri ilçemize getirerek öncelikle sektörlerin bilimsel altyapı ile buluşmasını amaçlıyoruz. İşbirliğimizin hayırlı sonuçlar doğurmasını diliyorum” dedi.

HAS, KATILIMCILARI BİLGİLENDİRDİ

Aydın Üniversitesi’nde gerçekleşen toplantının sonunda Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Has, Silivri ve yerleşkenin yapılması planlanan Gümüşyaka Mahallesi’nin fiziki şartları ve projeye destek olacak düzenlemeler hakkında bilgiler verdi. Aydın Üniversitesi Projeler Koordinatörü Muzaffer Baca da, toplantı sonrasında soruları yanıtladı.

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİLER

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve beraberindekiler daha sonra Aydın Üniversitesi yerleşkesini dolaşarak çalışmaları ve verilen eğitimleri yerinde incelediler. Silivri heyeti, Rektör İzmirli ve Projeler Koordinatörü Baca’dan üniversitenin bölümleri hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 12:41
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196