banner3088

“Mehmetçiğe selam olsun, kalbimiz sizinle”

Çağrıbey Ortaokulu Aile Birliği tarafından Mehmetçiğe yardım ve destek için ‘’Mehmetçik İçin El Ele’’ kermesi düzenledi.

“Mehmetçiğe selam olsun, kalbimiz sizinle”

Çağrıbey Ortaokulu Aile Birliği ‘’ Mehmetçik İçin El Ele‘’ kermesi düzenledi. Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, kermesin amacı hakkında bilgi veren Okul Müdür Yardımcısı Mehtap Ballı’nın konuşmasıyla devam etti.

Ballı konuşmasında; ‘’Eğitim- Öğretim süreci insanın yaşamına dokunan en önemli süreçtir. Bu süreçte çocuklarımızın akademik başarıları kadar sosyal, kültürel yönlerden de başarı göstermeleri hedefimizdir. Geleceğin yetişkinleri olarak hayata hazırlanan bu küçücük yüreklerde ve insani ve vicdani sorumlulukların bilincini geliştirmek eğitimin temelidir. Değerler eğitimi kazanımlarını çocuğa tam verebilmek toplumun refahı açısından vazgeçilmezdir. Biz millet olarak değerlerimizle varız ve değerlerimizle güçlüyüz. Bunların başında vefa sevgisi, birlik beraberlik ve merhamet gelir. Tüm bunları bir arada düşündüğümüzde Çağrıbey ailesi olarak bir sosyal sorumluluk projesi yürütebilen toplumsal dayanışma örneği sergileyebilen vatan ve millet sevgisi ile her daim Mehmetçiğin yanında olan bilinçli ve merhametli nesiller için bu projeyi başlattık. Biz Mehmetçik İçin El Ele dedik bu işe günlüğümüzü verdik. Projemize gönülden destek veren her bir öğrencimize, velimize çok teşekkür ediyor bu tür sosyal sorumluluk projelerinin artmasını diliyorum.’’ dedi.  


6. Sınıf Öğrencilerinin hazırladığı “Mehmetçiğe selam olsun, kalbimiz sizinle” yazılı dövizleri birleştirmesinden sonra
velilerin evlerinde hazırladığı çeşitli hamur işleri, tatlılar, içecekler, el işleri ve süs eşyalarını gelen misafirlere sundu.  

Çok sayıda veliler tarafından gezilen kermesten elde edilen gelirin Mehmetçik Vakfına bağışlanacağı bildirildi.

Çağrıbey Ortaokulu kermesine Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Kesici, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdal Aslan, İlçe Emniyet Müdürlüğü Okul Timi Polisleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212