banner3088

Miniklerin sanat sergisi bu yıl sanal ortamda gezilecek

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİ HER YIL DÜZENLİ OLARAK AÇTIKLARI SANAT SERGİLERİNİ BU YIL SANAL ORTAMDA AÇTI. KORONAVİRÜS SALGINI SEBEBİYLE SERGİLERİNİ SANAL ORTAMA TAŞIMAK ZORUNDA KALDIKLARINI İFADE EDEN GÖKKUŞAĞI KOLEJİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDÜLKADİR GAYRETLİ, “30’DAN FAZLA ÇOCUĞUMUZUN İŞLERİYLE OLUŞTURULAN MİNİ SERGİ, GÜNÜN HER SAATİ ZİYARET EDİLEBİLİR” DEDİ.

Miniklerin sanat sergisi bu yıl sanal ortamda gezilecek

Anasınıfı öğrencileri her yıl düzenli olarak açtıkları sanat sergilerini bu yıl sanal ortamda açtı. Korona virüs salgını sebebiyle sergilerini sanal ortama taşımak zorunda kaldıklarını ifade eden Gökkuşağı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Gayretli, “30’dan fazla çocuğumuzun işleriyle oluşturulan mini sergi, günün her saati ziyaret edilebilir” dedi.

Her yıl mayıs ayında Gökkuşağı Koleji koridorlarını süsleyen el işlerinden oluşan sanat sergisi bu yıl online olarak sanal ortamda açıldı. Serginin, çocuk elinden çıkmış, neşeyle dolu rengârenk bir sergi olduğu ifade eden Gayretli, “Minik öğrencilerimizin düşünen bir birey olmalarını, kendilerini ifade etmelerini, özne olmalarını desteklediğimiz çalışmalarla dolu bu mini sergide öğrencilerimizin uluslararası bilince sahip olmalarına katkı sağlayan çalışmalardan minik bir kesit bulacaksınız” diye konuştu.

“Mutluluğu paylaşın”

Sergi hakkında konuşan Gökkuşağı Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Şule Gayretli ise, “Hayatta emek verilerek, sevgiyle, mutlulukla yapılan her işin verimliliğinin ve tadının çok daha yüksek olduğunu kavramış bir okul toplumu olarak, bu ruhla yetiştirdiğimiz üretici çocuklarımızın mini sergisini gezerek bu mutluluğu paylaşabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Mini sanat sergisinde öğrencilerin sanat derslerinde, ekoloji çalışmalarında, farklı kültürler çalışmalarında ve anasınıfı çocuk kulübü saatlerinde yaptıkları işler, okulun internet sitesinde de sergileniyor.

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197