banner3088

Paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Silivri Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri ve öğrencileri örnek olacak bir projeye imza attı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Silivri Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri ve öğrencileri örnek olacak bir projeye imza attı.

Sınıflarında oluşturdukları kumbarada biriktirdikleri paraları bayram öncesi Suriye’deki kardeşlerine gönderen 1/D sınıfı öğrencileri “yaşımız küçük ama yüreğimiz kocaman” dediler

Bugün 1-D Sınıfında, kurban kesen öğrencilerin aileleri ile kurban kesmeyen öğrenciler için tam bir paylaşım örneği sergilendi. Okulda yapılan etkinliğe Silivri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Kaya Okul Müdürü Mehmet Yazıcı,1-D sınıfı öğretmeni Mustafa Turan, sınıf annesi Nilüfer İpekkök’de katıldı. Öğrenciler paylaştıkları kurban etlerini afiyetle yiyerek, paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. 

Ayrıca okulda her Cuma günü yine örnek olacak farklı bir etkinlik daha yapılıyor. Sınıfta durumu iyi olan ailelerin çocukları, arkadaşlarına simit alarak paylaşmayı öğreniyor. Özellikle aileler ve okul yöneticileri ise durumdan memnun olduklarını ifade ederek “Çocuklarımıza küçük yaşta, yaşayarak paylaşmayı öğretiyoruz. Hem sorumluluklarının farkına varıyorlar hem de arkadaşlık, kardeşlik, dostluk bilinci içerisinde her gün yeni bir şey öğreniyorlar” diyerek minik öğrencilerle gurur duyduklarını söylediler.

 
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2013, 12:21
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212