banner3088

Şiir yarışması sonuçlandı

Silivri Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ortaöğretim Kurumları arasında düzenlemiş olduğu şiir yarışması, Turgut Reis İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Şiir yarışması sonuçlandı
Silivri Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ortaöğretim Kurumları arasında Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun konuşmayı özendirerek, öğrencilerimizin dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek, toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak amacıyla düzenlemiş olduğu şiir yarışması, Turgut Reis İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öğrencilerin seçtikleri şiirleri seslendirdikleri yarışmada jürinin oylaması sonucu Cahit Sıtkı Tarancı’nın Otuz Beş Yaş şiirini seslendiren Silivri Anadolu Lisesi öğrencisi Burak Murat ÜNLÜTÜRK birinci olurken Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Türküsü şiirini seslendiren Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi öğrencisi Simay Asrın ÇELEN ikinci ve Attila İlhan’ın Ben Sana Mecburum şiirini seslendiren TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Neslişah SARNIK üçüncü oldu.

Yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Ahmet AY  ve Şube Müdürleri tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 11:12
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196