Silivri’de bir ilk ! Projeleri onaylandı

Silivri ‘de İlk Kez TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu Projesi Onaylandı.

Silivri’de bir ilk ! Projeleri onaylandı

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu, Trakya Üniversitesi ile birlikte 2017-2018 TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Çağrısına başvurduğu ‘’Yıldız Kaşifleri Doğa Eğitimi’’ adlı projesi onaylandı.

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden Doç.Dr.Utku Güner’in proje yürütücüsü olduğu kadroda Prof.Dr.Murat Yurtcan,Yrd.Doç.Dr.Mustafa Kaya, Yrd.Doç.Dr.Necmettin Güler, Mustafa Elibol, Aslıhan Dikmen, Rukiye Demir, Kahraman Burak Sancak, Ali Ay, Nevin Elibol, Ayşe Karaman, Yeliz Sancak, Canan Tiber, Cansu Dumlu ve Elif Güllü yer alıyor.

Hazırlanan projeye Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Kırklareli Şubesi’nde ayni olarak destek veriyor. Projenin amacı ise Silivri genelindeki ortaöğretim öğrencilerine yönelik Yıldız Dağları Doğa eğitim merkezinde 5 günlük doğa eğitimi gerçekleştirilmesi.

Hedef kitle olarak Silivri’de 7. ve 8.sınıfta öğrenim gören 24 ortaokul öğrencisi seçilecek. Yıldız dağları doğa kampı projesi, doğayla temas etmek suretiyle doğa ve canlıların gözlem ve öğrenilmesine teşvik edecek, farklı etkinliklerle multidisiplinler yaklaşımlarla doğa sevgisini kazandırmayı hedefliyor.

Bu yaklaşımla doğa eğitim merkezinde eğitimler uygulamalı, kapalı mekanlardan ziyade açık alanlarda ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Öğrencilere doğa gözlemlerinin yanı sıra doğadaki cansız varlıklara dikkat çekmek için çeşitli aktiviteler düzenlenecek (drama,spor ,atölye vb. çalışmalar), çocukların biyolojik çeşitlilik konularını zevkli bir yolla öğrenmeleri sağlanacak.

Seçilen öğrenciler herhangi bir ücret ödemeden Kırklareli Dereköy doğa eğitim merkezinde 18 -22 Haziran 2018 tarihleri arasında doğa eğitimlerini gerçekleştirecekler. Proje detayları https://yildizkasifleri.wordpress.com/ adresinde yer alıyor. Proje başvuruları ise Mayıs ayı içerisinde web adresinden açıklanacak.

YORUM EKLE

banner2761

banner2251

banner2588