banner3088

Silivri’de Sanata Engel Yok

İlçemizde bir ilki daha gerçekleştiren Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu Öğrencileri, Karma Yağlı Boya Resim Sergisini Yaşar Kemal Sergi Salonunda açtılar.

Silivri’de Sanata Engel Yok
Serginin açılışına, Silivri Garnizon Komutanı Yarbay Muhammet Sevinç, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Hakan Karaaslan İlçe  Emniyet Müdürü Hakan Er, İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Karipçin Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuray Koçer, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Elif Koryürek ve yönetim Kurulu Üyeleri, Ağrılılar Dernek Başkanı Muhlis Çil ve vatandaşlar katıldı.Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Bünyamin Kurt, Okullarının açılışının ilk yılı olmasına rağmen her alanda Engelleri aşarak” BİZDE VARIZ” demenin sevincini yaşadıklarını ve fırsat verildiği takdirde nelerin başarılacağının görülebileceğini belirtti.Silivri de bir ilki daha gerçekleştirip, toplumsal algıları değiştirmek ve hayata üreterek katkı sunmak hedefine bir adım daha yaklaşıldığını belirten Okul Müdürü Kurt, Sergide yer alan eserlerin öğrencilerin ruh dünyasının yansıması olduğunu ve sanatın toplumsal hoşgörü ve anlayışı, kabullenişi pekiştirmede en etkili araç olduğunu belirtip, katılımcılara teşekkür etti.
Kurdelenin kesimiyle açılışın yapılmasından sonra katılımcılar tarafından sergi gezildi. Sergide tuallerine yağlı boya resim yapan öğrenciler büyük ilgiyle izlenip övgü aldılar. Eserler hakkında Görsel Sanatlar Öğretmeni Baran Altun ve öğrenciler bilgiler verdikten sonra toplu hatıra fotoğrafı çekildi.
 
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner3153

banner3196