banner2836

"Yenilik Ve Değişime Açık Olma" konferansı gerçekleştirildi

Yazar Abdülkadir Akgündüz Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle buluştu...

"Yenilik Ve Değişime Açık Olma" konferansı gerçekleştirildi

Yenilik Ve Değişime Açık Olmak , eğitim yöneticilerinin başarı sırlarına değinen Abdülkadir Akgündüz, Nurullah Baldöktü İlkokulu Konferans Salonunda iki oturum gerçekleştirdi. İlk oturumunu öğrencilerle, ikinci oturumunu öğretmen ve müdür yardımcılarıyla gerçekleştridi.

Abdülkadir AKGÜNDÜZ’ün Yaşam Öyküsü;

1968’de Diyarbakır’ın Çermik ilçesine bağlı Hamambaşı’nda doğdu. İlkokulu Çermik’te bitirdi. Ortaokulu Diyarbakır’da tamamlayıp 1986’da Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nden mezun oldu. 1992’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1994’te Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fak. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde Yüksek Lisans (Master) yaptı; 1997’de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Doktora´ya kaydoldu. Akademik çalışmalarını sürdürmektedir. 
Üniversite tahsili için İstanbul’a geldiği yıl Bâbıâlî’ye (Cağaloğlu) girdi. Uzun yıllar çeşitli dergilerde yazı işleri müdürlüğü, şirketlerde genel müdürlük, eğitim ve yönetim danışmanlığı görevlerinde bulundu. Türkiye´nin önde gelen firmalarına eğitim ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır. 10 yıla yakın bir süre Sâdâbâd isimli radyo programını hazırlayıp sundu. İngilizce, Arapça, Farsça bilen Akgündüz evli ve ikisi erkek, biri kız üç çocuk babasıdır.  

Başbakanlık Sarı Basın Kartı sahibi olan Akgündüz edebiyat, şiir, İstanbul gibi kültür-sanat konularıyla zekâ, dehâ, başarı, yönetim, liderlik, kalite, verimlilik, satış, müşteri memnuniyeti, motivasyon, performans gibi kişisel gelişim konularında zengin bir kütüphâneye sahiptir. Akgündüz’ün 10 civarında şiiri bestelendi. 1995’te yayınlanan “Pratik ve Huzurlu Yaşamanın Yolları” isimli geniş araştırma ve telif eseri, çeşitli kollejlerde “Yardımcı Ders Kitabı” kabul edildi. NLP, işletmecilik, liderlik, yöneticilik, satış, perakendecilik, hipnoz, hitabet ve diksiyon gibi kişisel gelişim ve yönetim alanlarında dünya çapında eğitmenlerden sertifikalı eğitimler aldı. Kişisel gelişim ve yönetim alanlarında yazı, kitap, dergi, konferans, seminer, radyo programları, eğitim ve yönetim danışmanlığı gibi faaliyetlerini sürdüren Akgündüz; Haziran 2001’de Genç Beyin Yayınları’nı kurdu ve kişisel gelişim, değişim, işletmecilik, liderlik, yönetim, zekâ gibi alanlarda 8 kitapla piyasaya girdi. Nisan 2002’de “Türkiye’nin en çok satan ve okunan” ilk kişisel gelişim dergisi Genç Beyin’i yayınlamaya başladı. Genç Beyin dergisi 3 bin satışla başlayan başarı ve mutluluk yolculuğunu "80 milyon Turkiye´de 8 milyon Genç Beyin"e doğru yol alarak sürdürmektedir. Genç Beyin halen bayilerde ve kitapçılarda en çok satılan dergi durumundadır.

Abdülkadir Akgündüz’ün Genç Beyin Yayınları arasında çıkan ve büyük ilgi gören kitapları şunlardır: 

- Pratik ve huzurlu yaşamanın yolları 

- Eş seçiminde püf noktalar 
- Mutlaka başarılı olma sanatı 
- Dâhînin el kitabı 
- Meşhur iş adamlarının 100 ortak prensibi 
- Lider yöneticinin el kitabı 
- Profesyonel patronların başarı sırları 
- Ezberlenecek vecizeler

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2252