banner3069

2.Etap Girişimcilik kursu başladı

Silivri Belediyesi Kariyer İstihdam Ofisi ile Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın işbirliğiyle açılan 2. Etap Uygulamalı Girişimcilik Kursu, eğitimlere başladı.

2.Etap Girişimcilik kursu başladı

Silivri Belediyesi mesleki eğitim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın işbirliği ile başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nun, 2. Etap eğitimleri de 24 Nisan 2012 Salı günü başladı. Gerçekleşen ön mülakatın ardından başlayan 2. Etap Uygulamalı Girişimcilik Kursu, Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası İşletmeler Üstü Eğitim Merkezi’nde verilmeye başlandı. Açılışta gerçekleştirdiği konuşmasında Silivri Belediyesi ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildiğini ifade eden Oda Başkanı Ali Tabakoğlu; “Gönül ister ki bütün kursiyerlerimiz hedeflerine ulaşarak kendi işyerlerini açabilsinler” dedi. Silivri Belediyesi Kariyer İstihdam Ofisi Sorumlusu Orhan Öpçin ise gerçekleştirdiği konuşmada; “Kuşun uçmak için iki kanada ihtiyacı vardır. Biz iki kurum, bir kuşun iki kanadı gibiyiz. Birlikte güzel birçok ortaklığa daha imza atacağız” şeklinde konuştu.

 

YENİ GİRİŞİMCİYE DESTEK

İŞKUR’a kayıtlı işsizlere yönelik olarak gerçekleştirilen 2. Etap Uygulamalı Girişimcilik Kursu, 10 iş günü boyunca toplam 60 ders saati sürecek. Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası İşletmeler Üstü Eğitim Merkezi’nde verilecek kursun sonunda, katılımcılar KOSGEB’e başvurarak uygun bulunurlarsa, 27 bin liraya kadar “hibe kredi” alabilecek. Ayrıca katılımcılar, 80 bin liraya kadar “sıfır” faizli ve 2 yıl ödemesiz krediden de yararlanma imkânı bulacak.

 

KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nun Şubat ayında açılacak ikinci sınıfı için başvurular devam ediyor. Silivri Belediyesi Kariyer İstihdam Ofisi’nden ve 729 00 03 nolu telefondan alınan başvurularda İŞKUR’a kayıtlı işsiz olma, 18 yaşını tamamlamış olma, en az ilköğretim mezunu olma ve kurumca düzenlenen girişimcilik eğitimine daha önce katılmamış olma şartları aranıyor.

 
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2012, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2252