banner3088

Dolandırıcılar Bankada Yakalandı

Adana'da, Silivri'de yaşayan 84 yaşındaki Şevki Erten'in 28 bin lirasını kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak çalmak isteyen 31 yaşındaki Cumali Elçi ile 42 yaşındaki Mustafa Günep, polis tarafından bankada yakalandı.

Dolandırıcılar Bankada Yakalandı
Adana'da, 84 yaşındaki Şevki Erten'in 28 bin lirasını kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak çalmak isteyen 31 yaşındaki Cumali Elçi ile 42 yaşındaki Mustafa Günep, polis tarafından bankada yakalandı.

İstanbul'un Silivri İlçesi'nde oturan emekli memur Şevki Erten'in cep telefonunu arayan kimliği belirsiz bir kişi, kendisini polis olarak tanıtıp, "Banka hesabınızdan terör örgütü KCK'ya para aktarıldığı tespit edildi" diye uyardı. Ardından da Erten'ten devlet güvencesinde olduğunu söylediği bankadaki hesap numarasına para göndermesini istedi. Kendisini başkomiser olarak tanıtan dolandırıcıya inanan Erten, bankadaki bütün birikimi olan 28 bin lirayı hesap numarasına aktardı. Eve dönüp yaşadıklarını eşine aktaran Şevki Erten, dolandırıldığını anlayınca durumu polise bildirdi.

Erten'in ihbarı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri, Adana'daki pdlis ekipleriyle temasa geçti. Yapılan görüşmelerin ardından harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Güven Timleri, terör örgütü üyeliği, dolandırıcılık ve silahla yaralama suçlarından kaydı bulunan Cumali Elçi ile Mustafa Günep'i bankaya parayı çekmeye gelince yakalandı. İfadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Cumali Elçi tutuklanırken, Mustafa Günep ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Banka da söz konusu parayı Şevki Erten'in hesabına tekrar havale etti 
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2012, 19:01
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196