banner3088

Silivri’de evi olmayana 3 bin konut hazırlığı

KİPTAŞ, Zeytinburnu’nda bin 262 konutluk Locamahal Veliefendi projesini 18 ayda inşa edecek. Kurum, hiç evi olmayanlara ise Silivri’de 3 bin konutluk proje için hazırlıklara başladığını duyurdu.

Silivri’de evi olmayana 3 bin konut hazırlığı

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Locamahal Veliefendi projesinde bin 262 konut ve 75 adet dükkan olmak üzere toplamda bin 337 adet bağımsız bölüm inşa edeceklerini belirterek, "Projeyi, 18 ay kadar bir sürede, zemin durumu kötü çıkarsa ise 6 ay daha uzatma ile 2 sene içerisindeki dönüşümle birlikte İstanbul halkına sunmuş olacağız" dedi. Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirdikleri Locamahal Veliefendi projesinin tanıtım toplantısında konuşan Yılmaz, söz konusu projenin dışında evi olmayan vatandaşlar için de müjdeyi verdi. Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile yaptıkları toplantının ardından İstanbul'da yerinde dönüşümü sağlamak için ciddi bir çalışma içerisine girdiklerini belirterek, "Onun dışında Silivri'den Pendik'e kadar 7-8 bölgede çalışmalarımız devam ediyor. Onları da önümüzdeki aylarda lansmanlarla tanıtacağız. Silivri'de 3 bin konutluk hiç evi olmayana konut projesi hazırlığı yapıyoruz. Silivri'nin merkezinde imarlı ve uygun şartlarda arsa aldık. 1-1,5 ay içerisinde onu açıklarız." bilgisini verdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kiptaş Genel Müdürü Yıldırım, konut piyasasının sıkıntıya girdiği dönemde bu projeleri yapmalarının konut piyasasına canlılık getireceğini kaydederek, Locamahal Veliefendi projesi için 7 bin talep formu geldiğini söyledi. Kar marjları düşürüldüğünde projelerin kendiliğinden hayata geçeceğini vurgulayan Yıldırım, "Müteahhit arkadaşlar kar marjlarını yüzde 5-10, belki yüzde 15'lere kadar düşürecekler. Yapım olarak banka kredilerini çok fazla kullanmayacaklar. Hesap iyi yapılırsa, işin içinden çıkarılır" dedi.

KARAR.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
silivrili
silivrili - 2 yıl Önce

yeter artık nüfüsü arttırmaya bakmayın silivri yeterince kalabalık oldu zaten,burayıda istanbula benzetip yasanmaz karmasık bir yer yapmayın.

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

İnşAllah yandaşçılık yapılıp varlıklı ve fazla fazla evleri olan kişilere yatırım amaçlı verilmez.maalesef insanların gözü doymuyor ve siyasetimizde buna çok müsait.

Fatma
Fatma - 2 yıl Önce

Silivriye kiptaş2 yakınlarındaki boşluklara piknik alanı istiyoruz başkalarını rahatsız etmeden ızgara yapmak istiyoruz.inşAllah böyle bir proje uygulaması vardır.

Zekeriya
Zekeriya - 2 yıl Önce

İnşAllah 1sıra da ben varım

SIRADAKİ HABER

banner3092

banner2834

banner2253