banner3088

TOKİ'nin Silivri konutlarına yoğun ilgi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul Silivri’de alt ve orta gelir katmanı için satışa sunulan 1356 sosyal konuta, başvuruların başladığı ilk üç günde yaklaşık 5 bin başvuru geldiğini bildirerek, "Vatandaşlarımızın gösterdiği bu ilgi sektörümüzün önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğinin göstergesidir." ifadesini kullandı.

TOKİ'nin Silivri konutlarına yoğun ilgi

Turan, yazılı açıklamasında, İstanbul Silivri'de alt ve orta gelirli vatandaşlar için satışa sundukları 1356 konuta olan ilginin, sektördeki talep açısından önemli olduğunu vurguladı. İstanbul Silivri'de alt ve orta gelir katmanı için satışa sunulan 1356 sosyal konuta, başvuruların başladığı ilk üç günde yaklaşık 5 bin başvuru geldiğini kaydeden Turan, vatandaşların gösterdiği bu ilginin sektörün gelecekteki dönemde daha da büyüyeceğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Turan, sosyal konut ürettikleri için vatandaşların kira öder gibi hatta daha düşük bir bedelle konut sahibi olabildiğini belirterek, konut talebinde bir azalma olmadığını, tam tersine Türkiye'nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaştıklarını, bir yerde 300 konuta 3 bin talep geldiğini aktardı.

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmet ettiklerini vurgulayan Turan, "Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegane dost eli bir kuruluştur." değerlendirmesinde bulundu.

TGRT

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 10:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
tayfun yılmaz
tayfun yılmaz - 2 yıl Önce

herhalde talep gelecek... aynı malzeme aynı daire.. kapıda güvenlik havuz var diye 400 bin tl ye satıldığı günümüzde şaşırmamak lazım... ayrıca konutlar hangi ilçeye yapılıyorsa ordan başvuru alın. ne işi var kartaldan buraya başvurmanın??? silivride binlere kiracı var...

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3211