banner3088

TOKİ Silivri 3+1 konut kura çekiliş sonuçları tam liste...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Silivri’de satışa sunulan bin 356 konutun başvuruları tamamlandı. Ve TOKİ sonuçları açıklandı. Peki TOKİ Silivri 1356 konut kura çekiliş sonuçlarını nereden öğrenebiliriz? TOKİ Silivri 1356 konut kura çekiliş sonuçları tam liste gibi aradığınız detayların hepsi bu haberde yer alıyor.

TOKİ Silivri 3+1 konut kura çekiliş sonuçları tam liste...

TOKİ Silivri konut kura çekiliş sonuçları tam liste... gibi aradığınız tüm detaylar bu sayfada yer alıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Bizim konut ürettiğimiz alt ve orta gelir grubu vatandaşlarımızdan yoğun bir talep geliyor. Sosyal konut ürettiğimiz için vatandaşlarımız kira öder gibi hatta daha düşük bir bedelle konut sahibi olabiliyor. Türkiye'nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaşıyoruz. Bir yerde 300 konut yapıyorsak 3 bin talep geliyor" ifadelerini kullandı.İşte Silivri kura sonuçlarına ilişkin detaylar...

TOKİ 2+1 ve 3+1 çekiliş sonuçları açıklandı.Sonuçlar için tıklayınız

Dar gelirliden 17 bin başvuru 

Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar gelirli vatandaşlar için yıllardır 'dost eli' yaklaşımıyla hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Turan, "Bin 356 konutumuz içinde yer alan 2+1 nitelikte 934 konutumuzu daha önce hiç konut sahibi olmamış dar gelirli vatandaşlarımıza sunduk. Bu konutlarımıza toplam 17 bin 1 başvuru yapıldı" dedi. 

Turan, orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan 3+1 nitelikli 422 konuta ise 3 bin 638 başvurunun geldiğini söyledi. 

11-12 Temmuz tarihlerinde noter huzurunda yapacak kura çekimiyle konut sahibi olacak vatandaşların belirleneceğini kaydeden Turan, kura çekimi sonrası konut sahibi olamayan vatandaşlara başvuru bedellerinin 18 Temmuz tarihinden itibaren iade edeceklerini söyledi. 
Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmet ettiklerini vurgulayan Turan, "Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegane dost eli bir kuruluştur" ifadesini kullandı. 

TOKİ 837 bin konuta ulaştı 

1984 yılında kurulan TOKİ’nin 2002’ye kadar 19 yılda toplam 43 bin 145 konut üretebildiğine dikkat çeken Turan, "2002 yılında başlayan güçlü hükümet ve siyasi istikrarın katkısı ile T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı insanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 2002 yılından bugüne kadar 837 bin konut inşa etmiş durumdadır" dedi. 

"TOKİ olarak vatandaşlarımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak için 2023 hedefimizi 1 milyon 200 bin konuta çıkardık" diyen Turan, 2023’te 1 milyon 200 bin hedefine varacaklarını ifade etti. 
2015 yılının sonunda idarenin kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini belirlediklerini söyleyen Turan, "2016 yılında 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen bu hedefimizi yakalayarak 64 bin 229 sosyal konut üretimini gerçekleştirdik. İdare olarak 2017 yılında 60 bin sosyal konut inşa ettik. 2018 yılında da 60 bin sosyal konut inşa etmeyi hedefliyoruz. Yıl sonuna kadar hedeflediğimiz rakama ulaşacağız" şeklinde konuştu. 

Yatay mimari ve mahalle kültürü 

Şehirleri 2023 Türkiye'sine hazırladıklarını vurgulayan Turan, "2023 giden yol haritamızdaki en önemli unsurlardan biri de başta kadim şehirlerimiz olmak üzere tüm projelerimizde dikey değil yatay bir yapılaşma olacaktır. Huzur bulduğumuz bu geleneksel yaşam kültürünün modern şehirlerimizde hayat bulması için, TOKİ olarak artık, sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, mahalle kültürünün oluşmasına imkân tanıyan projeler üretiyoruz. Temel üretim disiplinlerimizin bir diğerin ise 'Mutlak Kalite' yaklaşımıdır. Kalitesi ve nitelikleri artırılmış sosyal konut üretimi idaremizin öncelik sıralamasında birinci sıradadır. Kalite kavramını, TOKİ olarak 2023 vizyonuna ulaşabilmemizin temel koşulu olarak kabul ediyoruz" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197