banner3088

Börek Festivaline Davetlisiniz

Silivrili kadınların birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırdıkları, Silivri Belediyesi Ortaköy Börek Festivali 7 Mayıs’ta yapılacak.

Börek Festivaline Davetlisiniz

Silivri Belediyesi, bu yıl 8.’si yapılacak Ortaköy Börek Festivali için tüm hazırlıklarını tamamladı. Silivrili kadınların birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırdıkları festivalde bu yıl da tepsiler dostluk için açılacak.

MÜBADİLLER ARASI GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Festival kapsamında Büyük Mübadele Derneği’nin, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin 94. Yıldönümü kutlamaları da gerçekleşecek. Yunanistan’dan gelecek konukların da yer alacağı festivalde, Mübadele Derneği’nin halk oyunları gösterisi ve Mübadele Vakfı üyelerinin koro konseri sahnelenerek, kültürler arası diyalog yaşanacak.

ÜNLÜ ŞEFLER SİLİVRİ’DE

Ortaköy Börek Festivali’nde düzenlenecek En İyi Börek Yarışması’nda jüri üyeliğini ekranlardan tanıdığımız ünlü şefler gerçekleştirecek. Şefika Günyel, Ayvaz Akbacak, Esat Özata ve Oğuz Özyaral’ın yer aldığı jüri, birbirinden lezzetli yüzlerce elde açma böreğin tadına bakarak, en iyi böreği seçecek. Jüri’de; Mustafa Aslan, Suna Sevinç Duranoğlu, Enver Nehir ve Selma Keçeci de yer alacak.

TÜRK – YUNAN BÖREĞİ

Türkiye sevdalısı Yunanlı dostların katılımıyla gerçekleşen festivalde, her iki ülkeden kadınlar beraber hamur açıp hünerlerini sergileyecek. Mübadele döneminde Silivri’den göç etmiş Yunanistanlı misafirleri mahallelerinde konuk edecek Silivrili kadınlar Türk misafirperverliğini göstererek, Türk- Yunan dostluk böreği açacak.

HER KATILIMCIYA KÜÇÜK EV ALETİ HEDİYE EDİLECEK

8.Ortaköy Börek Festivali’nde En İyi Börek Yarışması gerçekleştirilecek. En lezzetli böreği yapan ilk üç tepsinin belirleneceği yarışmada dereceye giren birinciye 1000 TL, ikinciye 500 TL, üçüncüye 250 TL hediye çeki armağan edilecek. Katılan tüm yarışmacılara küçük ev aletleri hediye edilecek.

ÖZGÜN SİLİVRİLİLERLE BULUŞACAK

Festival 10.00’da böreklerin teslim edilmesiyle başlayacak. Jüri değerlendirmeleriyle devam edecek festivalin sahne programında ise halk oyunu gösterileri ve koro konseri yer alacak. Gecenin finalinde ise Özgün Silivrililerle buluşarak, en sevilen şarkılarını Ortaköy’de seslendirecek.

ÜCRETSİZ ARAÇ KALDIRILACAK

7 Mayıs Pazar Günü 15.00’ten itibaren Ortaköy Börek Festivali için Özel İdare İş Merkezi önünden ücretsiz araçlar kaldırılacak.

ORTAKÖY BÖREK FESTİVALİ PROGRAMI

10.00 – 15.00 / Börek Kabulü

15.00 / Jüri Değerlendirme Başlangıcı

17.30 / Börek İkramı

18.00 / Sahnede Yarışma Sonuçlarının açıklanması

18.15 Büyük Mübadele Derneği Halk Oyunları Gösterisi

19.15 / Mübadele Vakfı Korosu Konseri

20.00 / Özgün Konseri

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alpay Koyuncu
Alpay Koyuncu - 3 yıl Önce

Cep telefonlarımıza gelen mesajla heyecanlandık. Sanki hiç börek yememiş gibi. Saat 17:00 da festival başlayacak diyordu mesajda. Dedik ya heyecanlanmıştık bir kere saat 16:30 da festival alanı köy meydanındaydık. Saat 17:00 olduğunda meydan %80 dolmuştu,17:30 da ise tamamen doldu hatta 2-3 kamyonet daha sandalye getirdiler. Sabah brunch ımızla bekliyoruz börekler. Saat 18:00 oldu insanlar hareketlenmeye söylenmeye başladılar. Bizde birkaç görevliye sorduk. Çoğu mezun öğrencilerimiz "Yağmur başlayacak nezaman börekler dağıtılacak" diye. Cevap "Özcan Başkan gelip izin verince" aynen böyleydi. Saat inanmayacaksınız ama 19:00 oldu. Sayın başkan VIP minibüslerle gelen iki ayrı misafirini karşıladı. Fakat bizim sabrımız kalmadı ve aç bir şekilde maalesef evimize döndük.

banner3092

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196