banner3088

Ortaköy Börek Festivali bugün

Silivri’nin yöresel festivallerden biri olan 10. Ortaköy Börek Festivali’nde birbirinden lezzetli börekler yarışacak.

Ortaköy Börek Festivali bugün

Silivri Belediyesi 10. Ortaköy Börek Festivali hazırlıklarını tamamladı. Silivrili kadınların böreklerini yarıştırdığı ve birbirinden eğlenceli etkinliklerin yer aldığı festival 7 Temmuz Pazar günü Ortaköy Mahallesi’nde gerçekleşecek. Program kapsamında açılan börekler jüri karşısına çıkacak. Böreklerin yarışacağı festivalde jüri üyeleri Rumeli Üniversitesi Aşçılık Programı Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Haydar Şahin, Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Saliha Memiş, Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Gökhan Mert, Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu Müdürü Oğuz Özyaral ve Sarı Ev Yemekleri İşletmecisi Zerrin Otman değerlendirmesinde ilk üç tepsi ödüllendirilecek. Birinci olan tepsiye 2.500 TL değerinde, ikinci olan tepsiye 1.500 TL değerinde ve üçüncü seçilen tepsiye 1.000 TL değerinde Mondi ve Çilek Mobilya Hediye Çeki verilecek. Katılan tüm yarışmacılara da sürpriz hediyeler armağan edilecek.

ÜNLÜ ŞARKICI ALTAY SAHNE ALACAK
Saat 17.00’de yarışacak böreklerin kabulü ile başlayacak olan festival, jüri değerlendirmesi ile devam edecek. Festivalin sahne programında ise halk oyunu gösterilerinin ardından ünlü şarkıcı Altay Silivrililer ile buluşacak.

ÜCRETSİZ ARAÇ KALDIRLACAK
7 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek 10. Ortaköy Börek Festivali’ne Özel İdare İş Merkezi önünden ücretsiz araç kaldırılacak.

BÖREK SATIŞI YAPMAK İSTEYENLER BAŞVURUDUDA BULUNABİLİR
Silivri 10. Ortaköy Börek Festivali’nde stant açarak börek satışı yapmak isteyen yerel kuruluşlar Silivri Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilir.

10. Ortaköy Börek Festivali Program Akışı (7 Temmuz Pazar): 
•17.00 - Yarışmaya Katılacak Olan Böreklerin Kabulü

•18.00 - Özel İdare İş Merkezi / Ring Seferi
•19.30 - Jüri Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanması
•20.30 - Mübadil Ev Hanımları Otantik Halk Oyunları Gösterisi ve Elit Dans Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Gösterisi
•20.45 - Açılış Konuşması: Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz
•21.00 - Altay Konseri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyüp baş
Eyüp baş - 12 ay Önce

Süper bir organizasyondu başkan çok iyi konuşmasından çok etkilendim.

Aysel oz
Aysel oz - 12 ay Önce

Istanbuldan geldim festival icin değmezmiş be boyle bir rezillik gormedim itiş kalır börek alınıyo tabiki alabilirsen insan ağırımıza göz önünde tabiki silivri medeniyet nedir uzak kalmis tövbe birdaha

bigola
bigola @Aysel oz - 12 ay Önce

aynen bu tür durumlar her yerde olabiliyor Silivri halkı diye nitelemek çok yanlış.Ancak şu da var ki bir sıra mantığı yoktu,çok çok aşırı kalabalık yoktu öyle sıra yaparak börek , ayran ve su verilişi bir bariyer den yer yaparak halkın o sıraya girmesi sağlanabilirdi ever burada haklıyız yani.Yoksaki bende oradaydım güzel bir festival di.Sevgiler ve teşekkürler.

Serkan Toprak
Serkan Toprak @Aysel oz - 12 ay Önce

O zaman siz de Istanbul da yaşamaya devam edin. Bu tür yığılmalar malesef ülkenin her yanında var. Metrobüslere sanki elimizi kolumuzu sallaya sallaya biniyoruz da. Ben tabi ki böyle bir manzarayı asla tasvip etmiyorum ama bu Silivri ye özgü bir durum değil. Keza bunu yapanların büyükşehirden gelenler olmadığı ne malum. Sevmediyseniz bir daha gelmeyin olur biter.

banner3205

banner3197

banner3153

banner3196