banner3088

Ortaköy Gökhan Türkmen'le coştu

Silivri Belediyesi 5. Ortaköy Börek Festivali’nde sahne alan Gökhan Türkmen Ortaköylüleri meydanda buluşturdu. 7’den 77’ye herkesin katıldığı sahne programında Börek Yarışmasının sonuçları da açıklandı.

 Silivri Belediyesi 5. Ortaköy Börek Festivali’nde sahne alan Gökhan Türkmen Ortaköylüleri meydanda buluşturdu. 7’den 77’ye herkesin katıldığı sahne programında Börek Yarışmasının sonuçları da açıklandı.

Hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Silivrili kadınların birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırdıkları, Silivri Belediyesi 5. Ortaköy Börek Festivali sahne programı 9 Ağustos Cumartesi akşamı gerçekleştirildi. Gökhan Türkmen’in sahne aldığı festivalde Ortaköylüler unutamayacakları bir gece geçirdi.

BÖREK BİRİNCİSİ HALİME AK OLDU

Bu yıl en lezzetli böreği yapan ilk üç tepsinin belirlendiği yarışmaya 550 tepsi börek katıldı. Jürinin seçmekte zorlandığı börek yarışmasında birinci Halime Ak, ikinci Hacer Güzdemir ve üçüncü de Ayşe Tunç oldu. Dereceye girenlere sırasıyla tam, yarım ve çeyrek altın hediye edildi. Yarışmanın jüri üyelerine de sahnede plaket takdim edildi.

IŞIKLAR; “FAZLASIYLA YOL KAT ETTİK; İLERİ, DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi; “Geçtiğimiz dönemde Seval arkadaşımızın güzel önerisi ile başlattığımız Börek Festivalimiz Ortaköy’ümüzün bu meydanına çok yakıştı. Böyle bir arada olmak, moral değerlerimizi yüksek tutmak, kadın erkek, yaşlı genç, nereli olduğunu önemsemeden, Silivri’yi memleket tutmuş herkes ile böyle bir arada olmak için fırsat kolluyoruz. Böreğin bizim için başka bir anlamı var. İlçemiz 7000 yıllık tarihinde yaşadığı, demlendiği hafızasında ne varsa korumamız gerekiyor. Ortaköyümüzün böyle bir hafızası var. Burası 3 semavi dinin, huzur ve barış içerisinde yaşadığı, birbirlerinden kültürel olarak çok şey alıp verdiği, yıllarca kardeşçe yaşadığı bir yer. Yunanlıların zaman zaman festivalimize kalabalıklar ile katıldığı, hatıraları canlandırdığından sevinmiştik. Böyle bir barışı, komşularımızla çevremizle de sağlamamız lazım. Büyük Atatürk’ün söylediği “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” böyle bir şey! Börek; bir coğrafyanın komşuluklarını, kültür alışverişini ortaya koyduğu önemli bir değer. Çok büyük bir ilçe olduk ama bizi var eden geçmişimizi unutmayacağız. Geçmişimizi korursak, hoşgörüyü, barışı bütün sokaklarımıza yansıtmanın değerini ancak anlarız. Refahı, adaleti sadece sözde değil böyle meydanlarda yaşayarak göstereceğiz. Hepinize buna katkı verdiğinizi için teşekkür ediyorum. Fazlasıyla yol kat ettik ama ileri, daha ileri taşıyacağız. Farklılıkları, ayrılıkları bir zenginlik sayarak içimize yerleştirecek, birbirimize hoşgörünün en geniş kapsamlısını göstereceğiz. Bize verdiğiniz bu destek için, gösterdiğiniz ilgi için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

TÜRKMEN ORTAKÖY'Ü COŞTURDU

Ortaköyün yerel seslerinden biri olan Tevfik Elibol’un sahnesiyle başlayan program Ortaköylüleri coşturdu. Gökhan Türkmen’in sahne almasıyla meydanı dolduran kalabalık, konsere keyifle eşlik etti. En yeni ve hit şarkılarını Silivrililer için seslendiren Türkmen, enerjisiyle kendine hayran bıraktı.


Haberin Videosu için alternatif link

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 19:26
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196