Sektör Eğitim Kurumları » Dershaneler
Yayınlama Tarihi 02 Ekim 2012
Telefon 0212 736 19 82 (pbx)
Resmi Web Sitesi http://www.cillianaokulu.com
Çocukların zihinsel ve kişilik gelişiminin % 70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Kişiliğinin temellerinin atıldığı bu dönemde kazanılan davranışlar hayatı boyunca devam etmektedir.

Çocuklarımıza bilişsel, sosyal, duyusal ve fiziksel alanlarda doğru eğitimin ve öğrenme ortamının sunulması bilinciyle hareket eden okulumuzda, etkin öğrenme ve sorgulamaya dayalı proje destekli eğitim, çoklu zeka ve yaşayan değerler yaklaşımlarının sentezinden oluşan bir eğitim programı uygulamaktayız. Okulumuz, çocukların yaşına uygun olarak öğretirken eğlenmeyi, sorgulamayı, düşünebilmeyi, ilgi alanlarını ve güçlü oldukları yanlarını geliştirmeyi amaçlar.

Anaokulumuzda çocuklarımız öz bakım becerilerini temel bilgilerle destekleyerek bağımsız, kendine güvenen, paylaşımcı, topluma uygun, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler olarak yetişir. Tüm duyularını ve yaratıcılıklarını kullanarak gözlem yaparak grup çalışmalarının zevkine vararak, problem çözerek, öğrendiklerini yaşama geçirirler. Her çocuğun bir birey olduğundan yola çıkarak eğitim programımız çocukları aktif kılacak niteliktedir. Anaokulumuzun amacı çocuklarımız büyürken onları doğru şekillendirmektir.

Eğitimimiz M.E.B. mevzuatına uygun olarak hazırlanmış olup yaş gruplarına göre; Drama, İngilizce, Satranç, Halk Oyunları, Bale-Dans,Yüzme ve Binicilikle desteklenmiş eğitim programı uygulamaya yöneliktir.

Öğrencilerimize güvenli ve sevgi dolu ortamımızda öğrenci-okul-aile işbirliği içinde eğitim verebilmekten mutluyuz.

Bu okul sizin!

Burada olan her şeyden gurur duyuyoruz.

MİSYONUMUZ

Toplumsal değerlere sahip ve öz güveni olan çocuklar yetiştirmek.

VİZYONUMUZ

Öğrencilerimize öğrenme sevgisini aşılayarak yaşamları boyunca öğrenen bireyler olmalarını sağlamak
Öz değerlerini arttırmak
Saygın ve dürüst karakterler oluşturmak
Başkalarına saygı duymayı öğretmek
Yaratıcılıklarını geliştirmek
Çevreye duyarlı ve sosyal sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlamak
Global topluma hazır bireyler yetiştirmek.

OKULUMUZUN FİZİKİ ŞARTLARI

Okulumuz Silivri’de M.E.B.’na bağlı tek bağımsız özel anaokulu olarak ; 660 metre kare iç kapalı alana ve 420 metre kare bahçeye sahip olup 4 katlı ikiz villa şeklinde 2009 yılında inşa edilmiş yeni bir bina olmasından dolayı, yapının güvenliği her türlü koşula uygundur.

Okulumuz; 6 sınıf, 2 adet mutfak, 6 öğrenci tuvaleti, 2 yemekhane, 1 sinema salonu, 1 bağımsız uyku odası, 1 çok amaçlı salon, 1 öğretmen odası, 1 sağlık odası, 1 kiler(depo), 2 öğretmenler tuvaleti ve 1 engelli tuvaleti bölümlerinden oluşmaktadır.

Binamızın koridor zeminleri kaymayı engelleyen ve anti alerjik bir madde olan beauflor iç zemin kaplaması ve ön bahçemizde çocukların güvenli şekilde oynayabilmeleri için özel doğa kauçuk yer zemini ile kaplıdır. Arka bahçemizde de sebze ve meyve yetiştirmeye uygun doğal toprak ve çim bulunmaktadır.

Okulumuz yeni deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş olup, doğal felaketlere veya yangına karşı yetkili birimlerin onayıyla her türlü güvenlik önlemi alınarak hazırlanmıştır.

GÜVENLİK

Okulumuzda 24 saat güvenlik görevlisi olup, özel güvenlik kameralarıyla okul ve çevresi izlenmektedir. Çocuklar ailenin onayı olmadan anne ve baba dışında hiç kimseye teslim edilmemektedir.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Okulumuz revirinde hemşiremiz gün boyu hizmet vermektedir. Ayrıca okul bünyesindeki tüm çocuklar oluşabilecek kazalara karşı sigortalıdır.

BESLENME

Yemeklerimiz, okulumuz bünyesinde gerekli sağlık kontrolleri yapılmış, sertifikalı aşçımız tarafından pişirilmektedir. Hemşiremizin de denetimi altında yemeklerimiz çocuklarımıza sunulmaktadır. Yemek listemiz aylık olarak çocukların dengeli beslenmelerine uygun şekilde hazırlanarak ailelere sunulur. 

banner3196

banner3883

banner3552

banner3197

banner3841