banner3088

Ev Kadınlarına imkan!

Silivri’nin Gazitepe mahallesinde kurulan kooperatife üye olan ev kadınları, kooperatife ait 18 dönümlük alanda yetiştirdiği ürünlerin satışından elde edilen gelirlerle aile bütçelerine katkı sunmaya başladı.

Güler Yılmaz’ın öncülük ve kurucu başkanlığını yaptığı, ev hanımlarının da üye olduğu Gazitepe köyü Kadılarını kalkındırma kooperatifinde doğal ortamlarında hazırlanan ürünler satışa sunuldu. Satışlardan elde edilen tüm gelirler kooperatif üyesi kadınlara dağıtılıyor.
Her hafta sonu farklı köy ve mahallelerde bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini belirten Kooperatifin kurucu başkanı Güler Yılmaz “Yeni kurulan bir kooperatif olmamıza rağmen, projemiz bölgemizde yaşayan ev hanımlarının oldukça ilgisi çekti.18 dönümlük kooperatifimize ait olan alanda kendi yetiştirdiğimiz tamamen katkısız doğal ürünleri burada işleyerek satışa hazır hale getiriyoruz. Kısa süre içerisinde doğal ürünler imiz tercih edilir ve aranır hale geldi. Anlaşmalı olduğumuz firmalar aracılığıyla satışı yapılıyor yada bizzat merkezimize gelerek satın alınabiliyor. Genelde hafta sonları çevre mahalle ve köylerde yaşayan ev hanımlarını bilgilendirme amaçlı toplantılar yapıyoruz. İsteyen ev hanımlarımız kooperatifimiz hakkında merkezimize gelerek bilgi alabilir yada mahallesinde yapacağımız bilgilendirme toplantılarına katılarak detaylı bilgi sahibi olabilirler. Yine isteyen ev hanımları boş zamanlarında bir şeyler üretip aile bütçelerine katkı sağlayabilirler.
Gazitepe köyü Kadılarını kalkındırma kooperatifinde şimdiye kadar Tarhana, Turşu, ev eriştesi, makarna, reçel gibi onlarca ürün doğal ortamlarda hazırlanarak satışa hazır durumda.


 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 20:39
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3211