banner3088

Geçen Hafta

Silivri yerel basınında geçtiğimiz hafta herkes için yoğun bir hafta oldu. Çalışan Emekçi Gazeteciler günü dolayısı ile tutuklu bulunan bir çok meslektaşımızı hatırlayarak buruk bir hafta geçirdik.
Gelelim konu başlıklarına; Yerel basını unutmayan Silivrili siyasetçiler Özellikle MHP ilçe Bşk'nının ve ekibinin şahsen tüm gazeteleri ziyaret etmesi büyük nezaket örneği sergiledi. Ajansım adına ve şahsım adına CHP ve Ak Parti yönetimlerine de teşekkür ederim.
Özcan Işıkların 10 Ocakta Silivri Ceza Evinde bulunan tutuklu gazetecilere destek amaçlı orda olması da örnek bir davranıştı. Akabinde Silivri ve diğer ilçelerdeki basın mensuplarına verdiği akşam yemeği organizasyonu da herkes için moral oldu. Ben şahsım ve tüm gazeteci arkadaşlarım Özcan Işıkları hiç böyle görmemiştik, bütün gece bizlere eşlik edip halaylar çekip türküler söyledi.Gece iyi düzenlenmiş bir organizasyondu.
Fakat gecenin tek eksiği davet edilmeyen bağımsız Meclis üyesi Yılmaz Kandemir’di. Ak Parti, CHP li Meclis üyelerinin neredeyse tamamının katıldığı gecede Yılmaz Kandemirin Davet edilmemesi!!! Evet bu bizim sorunumuz değil belkide Yılmaz Kandemir ve bu geceyi organize edenlerin sorunu aslında. Yemekten önce Yılmaz Kandemir zehir zemberek açıklamaları ile basın bülteni basına bomba gibi düştü.
İMRALI SÜRECİ VE MHP
Öcalan'ın yakalanıp, İmralı’ya konma tarihi 15 Şubat 1999… nasıl oluyor da MHP'nin iktidarında yakalanıp, İmralı'ya konmuş oluyor?
MHP'nin, Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye teslim edildiği tarihte, T.B.M.M'de bir milletvekili bile yoktu.
MHP,18 Nisan 1999 tarihinde yapılan genel seçimlerde, ikinci parti olarak meclise girmiş ve DSP-MHP-ANAP arasında kurulan koalisyon hükümetinin ortağı olmuştur.
Şu an İmralı'da kalan Abdullah Öcalan'la ilgili sürekli "Apo'yu MHP astırmadı, Apo'yu MHP İmralı'ya koydu" gibi MHP'yi bu konuda kara propaganda ile suçlamaya çalışıp, siyasi rant elde etmeye çalışanların çabalarını gördükçe anlatma ihtiyacı hissediyorum.
Başbakan daha iki yıl önce “Bunlarla görüştüğümüzü kanıtlayamayan şerefsizdir” demişti...
Oslo görüşmeleri ortaya çıktı; Biz görüşmedik ama Devlet görüştü dedi akabinde...
Siyasetçi görüşürse suç, ama siyasetçinin görevlendirdiği “bürokrat” görüşürse bu “devlet görevi. Devlet adına görüşme yapılmasına, o görüşmeye kimlerin gideceğine siz karar vermiyor musunuz?
O hâlde, nasıl oluyor da bu görüşmeyi “siz yapmamış” oluyorsunuz? Bu nasıl bir mantık ben çözebilmiş değilim varsa anlayan bana da anlatsın lütfen.
Aponun talimatı ile karakollar basılmadı mı, binlerce masum sivil vatandaşımız öldürülmedi mi, polisimiz askerimiz şehit edilmedi mi. Şimdi adama sormazlar mı sen böyle bir caniyle aynı masaya nasıl oturur ve muhatap alırsın. Tabi ki ben dahil kimse istemiyor yeni ölümler faili meçhul cinayetler ama kundaktaki bebeği öldüren birinden medet ummak benim mantığıma sığmıyor.
 Ben Türkiye Cumhuriyetinin bir Vatandaşı olarak İmralı sürecini ve görüşmelerini şiddetle kınıyorum ve bir gazeteci, bir vatandaş olarak destek vermiyorum. 

YORUM EKLE

banner3205

banner3153

banner3212

banner3196