banner3088

Gel Hadi Yaz...

Gel Hadi Yaz...

İstanbul’da mayıs bitiyor ama bir türlü gelemedi yaz. Güneş gösteremedi yüzünü güneş doğmasına bir türlü izin vermedi kara bulutlar. Yazın bir başka mutlu oluyor insan doğa canlanıyor tüm güzelliğini sergiliyor tabiat ana. Kuş cıvıltıları, kelebekler hatta böcekler. Bembeyaz papatyalar kırmızı güller ve İstanbul’un vazgeçilmezi rengârenk laleleri. Renk geldi İstanbul’a, derler ya kan geldi yüzüne…

Buram buram deniz kokuyor yaz. Kızgın kumlar, serin sular ne kadar da hasret kaldık. Alıp bavulu kaçasım var bu yaz dertten, kederden uzaklaşasım. Ne güzeldir güney sahilleri, yeşillikleri, denizi,kumu.Demesin kimse neyine gerek senin şimdi bu yaz,sen oturda dertlerini yaz, kaderini yaz. Hiç susmasın ağustos böcekleri, davulların sesleri kesilmesin bu yaz.Doğa nesi var nesi yok hepsini dökmüş ortaya. Yeryüzü pırıl pırıl gizlisi saklısı kalmamış bütün bitkiler, hayvanlar, taşlar hepsi burada.

Aşıkları buluşturan yaz. Sevdalıları kavuşturan yaz. Güneşiyle içimizi ısıtan yaz;Aklım sende kaldı etme artık naz, gel hadi yaz….

                               

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3212