banner3088

AVM‘lerde oto yıkama kararına tepki

TÜM DÜNYAYI OLDUĞU GİBİ TÜRKİYE’Yİ DE ETKİLEYEN KORONAVİRÜS SALGINI SONRASI KAPANAN AVM’LER TEKRAR AÇILDI. AVM’LERDE GİYİM MAĞAZALARI, KUAFÖRLER, RESTAURANTLAR AÇILDI ANCAK OTO YIKAMALARA YASAK GELDİ. YASAKLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPAN TOBFED GENEL BAŞKANI SERKAN BAKIRTAŞ,”VİRÜSE KARŞI ARAÇLARDA HER HAFTA İÇ TEMİZLİK VE KİMYASALLARLA DEZENFEKTE YAPILMASI ŞART” DEDİ.

AVM‘lerde oto yıkama kararına tepki

Tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkileyen korona virüs salgını sonrası kapanan AVM’ler tekrar açıldı. AVM’lerde giyim mağazaları, kuaförler, restaurantlar açıldı ancak oto yıkamalara yasak geldi. Yasakla ilgili açıklama yapan TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, ”Virüse karşı araçlarda her hafta iç temizlik ve kimyasallarla dezenfekte yapılması şart” dedi.

Korona virüs ile mücadelede en etkili silahın hijyen olduğunu belirten TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, AVM’lerde oto yıkamaların kapalı olması kararına anlam veremediklerini söyleyerek, “Kararı anlamak mümkün değil. Korona ile mücadelede ‘hijyen önemli diyoruz’ ama oto yıkamaları kapatıyoruz. İnsanlar, araçlarını dezenfekte ettirmek zorunda. Otomobil içleri ve klimalar virüsler için bir üreme yuvası konumunda. Otomobil de ev gibidir ve sürekli temizlenmesi gerekir. Korona salgını döneminde sık kullanılan araçlarda her hafta iç temizlik ve kimyasallarla dezenfekte yapılması şart” dedi.

Oto yıkamaların virüsler için barınma alanı olmadığını ifade eden Serkan Bakırtaş, virüsle mücadelede en önemli görevlerden birinin de oto yıkama işletmelerine düştüğünü belirtti. Bakırtaş, bilim kuruluna seslenerek kararın tekrar bilimsel bir değerlendirme ile gözden geçirilmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 19:17
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3211