banner3088

Bak... Annen ve sen

O, dokuz ay boyunca seni karnında işte bu şekilde taşıdı.Mide bulantısı çekti ve sürekli kendini hasta hissetti. Ayakları şişti, vücudu ödem yaptı, derisi gerildi.

Bak... Annen  ve sen

Bak... Annen  ve sen. O, dokuz ay boyunca seni karnında işte bu şekilde taşıdı.

Mide bulantısı çekti ve sürekli kendini hasta hissetti. Ayakları şişti, vücudu ödem yaptı, derisi gerildi. Sen karnındayken en basit işlere bile nefesi yetmez haldeydi.. Çünkü nefesini seninle paylaşıyordu. Mesela merdiven çıkmak için çok çaba saffetti. Ayakkabılarını bağlamak gibi basit bir iş için bile çabalamak zorundaydı. Sen onu tekmelerken ve içinde kıvrılırken, O çok geceyi uykusuz ve ağrılı geçirdi. Doğumun ise tarifi imkânsız bir acı çekmesine yol açtı.

Sana sahip olmaktan başka hiç bir amaç için bu acıya değmezdi. O senin dadın, hizmetçin, hamalın, öğretmenin, şoförün, aşçın, temizlikçin, hastabakıcın, en büyük hayranın, en sadık dostun, en yakın arkadaşın... Seni hissettiği andan beri sadece senin için yaşadı ve kendini ikinci plana attı. Sen yedikçe doydu, sen uyudukça dinlendi... Senin için savaştı, savaşıyor ve hep savaşacak. Senin için umut etti, sana dair hayaller kurdu, senin adına üzüldü, sevindi, kızdı... Ve bunların hepsini karşılıksız yaptı. Çevrende annesini kaybetmiş, hatta hiç görememiş insanlar var. Bu bir gün senin de başına gelecek, olmasa keşke ama yaşanacak. O'na teşekkür etmek için yeterli zamanı bulamayabilirsin. Lütfen her fırsatta O'na kendini değerli hissettir, bunu hala yapabildiğin için de kendini şanslı hisset...

YER YÜZÜNDE HİÇ KİMSE SENİ  ANNEN KADAR SEVMEYECEK...SEVEMEZ ! UNUTMA !

SEVGİYLE KALIN...

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212