banner3088

Balık ekmekte yeni plan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin (İBB), Eminönü'nde kayıklarda satılan balık ekmek nostaljisine son vermesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Eminönü'nde yapılacak geniş çaplı düzenlemeden sonra, gerek görülmesi durumunda İBB eliyle ekmek arası balık satılabilecek.

Balık ekmekte yeni plan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eminönü'nde balık ekmek satan iş yerlerinin boşaltılması için ihtarname göndermişti. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

YENİ BİR DÜZENLEME YAPILACAK

İBB yetkilileri, son kalan 3 balık ekmek kayıkçısının kaldırılmasını şöyle açıkladı:

“O kayıkçılarla 10 yıllığına bir sözleşme yapılmış. 2007´da yapılan sözleşmenin süresi 2017 yılında bitmiş. Ancak, zamanında tebligat yapılmadığı için iki yıldır kira sözleşmesi otomatik olarak uzamış. Şimdi Eminönü´nde bütüncül bir anlayışla yeni bir düzenleme yapılacak. Çok yoğun insan sirkülasyonunun olduğu bölgeyi, daha rahat kullanılabilir hale getirmek istiyoruz. İnsanların bölgedeki gezintisini kolaylaştırmak istiyoruz. Bunun için söz konusu balıkçılara da tebligat yapıldı. Çünkü sözleşme tarihi geçtiğinde kira otomatik olarak bir yıl uzuyor.”

“HENÜZ BÖYLE BİR KARAR VERİLMİŞ DEĞİL”

“Eminönü´nde ekmek arası balık yeme nostaljisini sona mı erdiriyorsunuz?” şeklindeki soruyu aynı yetkili şöyle yanıtladı:

"Henüz bir şeye karar verilmiş değil. Ancak gelecekte, bu nostaljiyi yaşatmaya gerek görülürse, İBB´nin şirketi BELTUR eliyle işletilmek üzere, sadece bir teknede balık ekmek satışı yapılabilir. Ancak henüz karar verilmiş bir konu değil.”

sozcu.com

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Psikolog Ertürk
Psikolog Ertürk - 8 ay Önce

Mükemmel olur! En azından artık orda bağıran adam döven magandalar ve mafyalar yerine gerçekten hizmet veren garsonlar çalışır.

ucd
ucd - 8 ay Önce

kusura bakmayında orayı resmen parsellemişlerdi yeter kalıteyıde düşürmüşlerdi yeter orda barzolar yeterince zengin oldu

yakup kara
yakup kara - 8 ay Önce

bence beltur olursa daha güzel olur

Mustafakemalpaşa
Mustafakemalpaşa - 8 ay Önce

İsabetli olmuş mafya gibiler

Mehmet Güler red olumlu
Mehmet Güler red olumlu - 8 ay Önce

Olumlu bir karar halkı
Enayi yerine,koyuyorlardı.

Ahmet Kuloglu
Ahmet Kuloglu - 8 ay Önce

Yeni düzenlemeden sonra da devamının güzel olacağını düşünüyorum. Bu bir zenginlik, 1973 yılında ben orada balık ekmek yerken Turistler de yiyordu. Halen de yiyorlar. Belturun yapması da iyi bir düşünce ama oradaki insanlar işe alınarak mağduriyet yaratılması hoş olur. Her adım düşünerek, ölçerek ve tartıllarak atılmalı, karalama kampanyasına fırsat verilmemeli.

Papazoğlu
Papazoğlu - 8 ay Önce

Ordakilerin kazancına dikmiş gözü

Ortakmısın
Ortakmısın @Papazoğlu - 8 ay Önce

İstanbulun kazancı olacak

Zeki Varol
Zeki Varol - 8 ay Önce

Asgariy fiyatla ensağlıklı gıda hizmeti beklıyoruz.BU MEMLEKET DAYİLARLE AYilar yaşamiyor .emeklı gariban uyanmiş gazoz sımıt ister eniyisini yapacağı inanc ve dileklarımla slm.


banner3205

banner3212

banner2252

banner3196