banner3088

Beyoğlu’nda polis uygulamasında ilginç olay

BEYOĞLU'NDA UYGULAMA YAPAN POLİS EKİPLERİ, KISITLAMAYA YAĞMEN YOLCU ALAN BİR TAKSİYİ ÇEVİRDİ. EKİPLER UYGULAMA NOKTASINA YAKLAŞIRKEN CAMDAN DIŞARI BİR ŞEY ATAN İKİ YOLCUYU UYUŞTURUCU ŞÜPHESİYLE GÖZALTINA ALIRKEN, TAKSİCİYE DE KISITLAMALARI İHLAL ETTİĞİ GEREKÇESİYLE CEZA KESİLDİ. KISITLAMALARA RAĞMEN MÜŞTERİ TAŞIYAN TAKSİCİ İSE, "HATA ETTİM, ÇOCUĞUMA BAYRAMLIK ALAYIM DEDİM, İNSİYATİF KULLANDIM" DEDİ.

Beyoğlu’nda polis uygulamasında ilginç olay

Beyoğlu’nda uygulama yapan polis ekipleri, kısıtlamaya yağmen yolcu alan bir taksiyi çevirdi. Ekipler uygulama noktasına yaklaşırken camdan dışarı bir şey atan iki yolcuyu uyuşturucu şüphesiyle gözaltına alırken, taksiciye de kısıtlamaları ihlal ettiği gerekçesiyle ceza kesildi. Kısıtlamalara rağmen müşteri taşıyan taksici ise, "Hata ettim, çocuğuma bayramlık alayım dedim, insiyatif kullandım" dedi.

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Taksim Tarlabaşı’nda polis uygulaması sırasında ilginç bir olay yaşandı. Kısıtlamaya rağmen yolcu alan bir taksi, polisler tarafından çevrildi. İddiaya göre çevirmeye gireceğini anlayan 2 yolcu, taksinin camından dışarı bir şey attı. Şahıslardan şüphelenen polis ekipleri araçta titiz bir arama yaptı. İncelemeler sonrası biri kadın 2 şahıs polis ekiplerince uyuşturucu şüphesiyle gözaltına alındı. Polisin aramalarına rağmen şahısların taksiden dışarıya attığı madde bulunamazken şahısların üzerinde sahte dolar çıktı. Taksinin bagajındaki çantayı ise ne yolcular, ne de taksici sahiplendi.

Kısıtlamalara rağmen yolcu alan taksi sürücüsü ise ceza yazılmaması için polis ekiplerine uzun süre dil döktü. Taksiciyi uyaran görevli polis memuru, “Mazereti yok, kurallara uyacaksın, uymazsan karşında ceza olur. Ben inisiyatif kullandım öyle bir durum yok, hata yaptın, cezası kesildi” ifadelerini kullandı. Ceza yiyen taksici ise, “Hata ettim, Arife günüydü, çocuğuma bayramlık alayım dedim, harbiden param yoktu, 150-200 lira koyarım dedim” diyerek kendisini savundu.

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212