banner3088

Çocuklar ikinci kez sokağa çıktı

YENİ TİP KORONA VİRÜS (COVİD-19) TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SOKAĞA ÇIKMALARI KISITLANAN 0-14 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLAR, 11.00-15.00 SAATLERİ ARASINDA GETİRİLEN SERBESTLİK İLE İKİNCİ KEZ DIŞARI ÇIKTI. MUTLULUKLARI YÜZLERİNDEN OKUNAN MİNİKLER GÜNEŞLİ HAVANIN TADINI ÇIKARDI. ÇOCUKLARDAN KİMİ PARKLARDAKİ OYUN GRUPLARINDA EĞLENDİ KİMİ DE ARKADAŞLARIYLA OYUNLAR OYNADI.

Çocuklar ikinci kez sokağa çıktı

Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 0-14 yaş aralığındaki çocuklar, 11.00-15.00 saatleri arasında getirilen serbestlik ile ikinci kez dışarı çıktı. Mutlulukları yüzlerinden okunan minikler güneşli havanın tadını çıkardı. Çocuklardan kimi parklardaki oyun gruplarında eğlendi kimi de arkadaşlarıyla oyunlar oynadı.

Covid-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı 4 saatliğine kaldırılan 14 yaş altındaki çocuklar soluğu parklarda aldı. Aileleriyle dışarı çıkan çocuklar, uzun süredir görmedikleri arkadaşlarının yanına koştu. Sosyal mesafeyi koruyarak kısa bir süre sohbet eden çocuklar daha sonra açık havada oyun oynamanın tadını çıkardı. Kimi arkadaşlarıyla futbol oynarken kimi de gruplar halinde oyunlar oynadı.

Anne babalar ağaçlık alanlarda oturdu

Çocuklardan bazıları parktaki oyun gruplarındaki salıncak ve kaydırakta eğlenirken bazı çocuklar da patenle kaymayı, scooter kullanmayı ve bisiklet sürmeyi tercih etti. Çocukların ve ebeveynlerinin maske taktığı ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak vakit geçirdiği görüldü. Çocuklarının yanında parka giden anne babalar da sıcak havanın da etkisiyle ağaçlık alanlarda ve gölgeliklerde oturdu.

"Sosyal mesafeli oyunlar oynuyoruz"

Arkadaşlarını özlediğini belirten Furkan Tuğrul, “Evde yorulmuştum. Bugün dışarı çıkınca çok sevindim. Çok yaklaşmadık birbirimize. Sosyal mesafeli oyunlar oynuyoruz” dedi.

4 saatlik sürenin sonunda saat 15.00 itibariyle izinleri sona eren çocuklar enerjilerini atmış bir şekilde evlerinin yolunu tuttu.

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212