banner3088

Diyanet Bir-Sen’den, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tepki

DİYANET BİR-SEN, FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON’UN İSLAM DİNİNE VE TÜRKİYE’YE İLİŞKİN SÖZLERİ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

Diyanet Bir-Sen’den, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tepki

Diyanet Bir-Sen, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslam dinine ve Türkiye’ye ilişkin sözleri nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İslam dini ve Türkiye aleyhine yaptığı açıklamalar ile geniş kesimlerden tepki toplamıştı. Macron’un sözlerine ilişkin Diyanet ve Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Diyanet Bir-Sen), basın açıklaması düzenledi. Taksim’de yapılan açıklamaya Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kumaş ile sendika üyeleri katıldı.

Sendika adına açıklamaya yapan genel başkan yardımcısı Kumaş, “Dünyanın yeniden dizayn edildiği bu günlerde, toplum üzerindeki etkilerini kaybedenler, bulundukları makamı koruyabilmek ve halklarına şirin gözükebilmek için ahlaksızca kutsal değerlere saldırmaktadırlar. Bunlardan biri de, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dur. Bay Macron, ‘İslam’ın krizde olduğu’ safsatasını dillendirerek aynada kendisini kaplan gören kedi misali, boyundan büyük cümleler kurmaktadır. Oysa krizde olan İslâm değil, Macron’lu Fransa’dır. Bay Macron, ‘aydınlanmış bir İslam anlayışı oluşturacaklarını’ zırvalamaktadır” ifadelerini kullandı.

“Bizler, İstanbul’dan Macron’lu Fransa’ya sesleniyoruz” diyen Kumaş, “Ey Macron! ‘Oku’ emriyle başlayan ve önceki tüm semavî inançları içerisinde barındıran Kur’an-ı Kerim’in inişiyle karanlıktan aydınlığa geçilmiş ve dünya, insanoğlunun değişmez, yegâne dini olan İslam’la bir kez daha yeniden aydınlanmıştır. Barış anlamına da gelen ve tarihi süreçte tüm dünyada barışın hakimiyetini önceleyen tek din olan İslam’a yönelik bu tür nefret ve kin dolu açıklamalarınız, önümüzdeki süreçte yeni zulümler ve katliamlar yapmayı düşündüğünüzü bizlere anımsatmaktadır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197