banner3088

İstanbul ve Ankara’da uygulanan tek -çift plaka uygulaması bu gece ile sona erdi

30 MART’TA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN KORONAVİRÜS-COVİD-19 SALGINI İLE MÜCADELE KAPSAMINDA TAKSİLERİN TRAFİĞE ÇIKIŞININ KISITLANMASI İÇİN TEK-ÇİFT PLAKA UYGULAMASI BAŞLATILMIŞTI. AKŞAM SAATLERİNDE AÇIKLAMA YAPAN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN BU KARARIN 5 MAYIS İTİBARİYLE SONA ERDİRİLECEĞİ SÖYLENDİ. KARARIN SONA ERMESİYLE BİRLİKTE TEK-ÇİFT PLAKALI TAKSİLER, MÜŞTERİ ALMAYA DEVAM ETTİ.

İstanbul ve Ankara’da uygulanan tek -çift plaka uygulaması bu gece ile sona erdi

30 Mart’ta İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs-COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında taksilerin trafiğe çıkışının kısıtlanması için tek-çift plaka uygulaması başlatılmıştı. Akşam saatlerinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu kararın 5 Mayıs itibariyle sona erdirileceği söylendi. Kararın sona ermesiyle birlikte tek-çift plakalı taksiler, müşteri almaya devam etti.

Dünyayı ve Türkiye’de olan Koronavirüs - COVİD-19 salgınıyla mücadelede birçok karar alınmıştı. Alınan kararların bir tanesi de taksilere yönelik yapılan tek-çift plaka uygulaması idi. Uygulamada Ankara, İstanbul ve İzmir’de bir gece çift haneli plakalar bir gecede tek haneli plakalar yola yollarda olacaktı.

Uygulama 5 Mayıs’ta sona erdi

Dün yapılan kabine toplantısının ardından akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada tek-çift plakasının bu gece itibariyle sona ereceği duyurulmuştu. Kararın sona ermesiyle birlikte tek-çift plakalı taksiler, gece 00.00’dan sonra müşteri almaya devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212