banner3088

Mimari proje dışına çıkan büfe işgalleri kaldırıldı

Selimpaşa sahilinde mimari projeye aykırı olarak eklentiler yapan kafe ve büfelerin işgalleri, ilgililer tarafından kaldırılarak çevreye estetik görünümü geri kazandırıldı.

Mimari proje dışına çıkan büfe işgalleri kaldırıldı

Silivri Belediyesi, Selimpaşa sahilinde bulunan büfe işgallerinin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürdü. Geçtiğimiz aylarda Kadir Has Üniversitesi arkasında, Halaskargazi Caddesi üzerinde 8 ayrı büfenin işgallerinin kaldırılmasının ardından şimdi de aynı caddenin sahil kısmında bulunan 4 adet kafenin eklenti ve ilaveleri ilgililerince kaldırıldı. Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi tarafından yapılan kontrol ve işlemlerin ardından, büfe sahipleri işgallerini ortadan kaldırdı.

Işıklar gösterilen hassasiyet için teşekkür etti

Başkan Işıklar, konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Kent estetiğini korumak, zaman içerisinde oluşan disiplinsizliklerin önüne geçmek amacıyla, birçok kez yapılan uyarıların ve tebligatların ardından işgallerin kaldırılması kararını aldık. Yıkım yapmak çözüm değil, aslolan bu düzenin kendiliğinden oluşmasını sağlamaktır. İşletmelerimizin düzeni sağlamak konusunda çaba göstermelerini arzu ederek, işgalleri kendileri kaldırmaları konusunda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederim.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 09:30
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196