banner3279

Poşetsiz ekmek satanlara ceza kesilecek

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE MECLİSİ’NİN 1 OCAK 2017 TARİHİNDE ALDIĞI KARAR DOĞRULTUSUNDA UNLU MAMUL VE EKMEK SATIŞI YAPAN İŞLETMELERE AMBALAJ KULLANMA ZORUNLULUĞU GETİRİLMİŞTİ. DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALINAN KORONA VİRÜS SALGINI KARŞISINDA DENETİMLERİNİ ARTTIRAN ZABITA EKİPLERİ POŞETSİZ EKMEK SATAN İŞLETMELERE CEZA KESİYOR.

Poşetsiz ekmek satanlara ceza kesilecek

Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin 1 Ocak 2017 tarihinde aldığı karar doğrultusunda unlu mamul ve ekmek satışı yapan işletmelere ambalaj kullanma zorunluluğu getirilmişti. Dünyayı etkisi altına alınan korona virüs salgını karşısında denetimlerini arttıran zabıta ekipleri poşetsiz ekmek satan işletmelere ceza kesiyor.

Korona virüs salgınına karşı tedbirlerini arttıran Büyükçekmece Belediyesi, halk sağlığının korunması ve hijyen şartlarının sağlanması amacıyla denetimlerini de sıklaştırdı. Gıda ürünlerinin hijyenik koşullarda satılıp satılmadığını denetleyen zabıta ekipleri, ambalajsız ekmek satan fırın, unlu mamul üretici ve marketleri uyarıyor.

“Her şey insanımız için”

Tüm vatandaşları ‘Evde Kal’ çağrısını uygulamaya davet eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Korona virüs salgını için tüm tedbirleri aldık. Sokaklarımız, caddelerimiz, minibüslerimiz, taksiler her yer dezenfekte ediliyor fakat bu yine de dışarı çıkabiliriz anlamına gelmiyor. Lütfen devletimizin uyarılarını dikkate alalım. Unlu mamulleri ambalajsız satan işletmeler ekibim tarafından denetleniyor. Herkes tedbirini almak zorunda. Büyükçekmece Belediyesi olarak elimizdeki tüm imkanları kullanıyoruz. Her şey insanımız için” dedi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196