banner3088

Gülüşün Irkı Dini Olmaz!

YARIN BU YILIN SON GÜNÜ ARTIK

KLASİK KLİŞE SÖZLER SÖYLEMEYECEĞİM İÇİN ÜZGÜNÜM…

Ben şunu anlamıyorum, yeni yıl diye insanların birbirilerine hediye vermesinin nesi kötü? Soruyorum size? Bu dini tarafından günah, haram diye söz konusu etmeleri canımı sıkıyor doğrusu. Neden Noel ile yeni yıl karıştırılıyor, bu bir spekülasyon, neden her şeyi olduğu gibi değil de kendi istediğimiz gibi anlıyoruz? Neden okumak araştırmak yerine hemen her şeye katılıyoruz? Binlerce çocuk yeni yılı bekliyor hediye için, dünyayı cehenneme çevirdik cennet diye diye. Hayallere bari dokunmayın… Dini asıl yalan dolan bozar.
Bilmeyenler vardır belki: Çocuklara “Sevgi ve Şefkat” gerek.

Hak er geç cimrilerin hakkından gelir;

Cehennem ateşleri onlar içindir.

Ne der, dili inciler saçan Muhammet:

Cömert gâvur cimri Müslüman’dan yeğdir.

Çocuklara iyi davranmak, onları sevmek, onlara karşı şefkat ve merhamet göstermek İslam Dini’nin emirlerindendir. Çocuk sevgisi, cehennem ateşine karşı perdedir. Çocuklara iyilik etmek, sıratı geçmeye sebeptir. Onlarla beraber yiyip içmek, cehennemden kurtuluştur.’’(Şir’a) ‘’ Cennetteki ’Sevinç Sarayı’na çocukları sevindirenler girer (i.Adiy)

Çam ağacı süslemek, bereket ve üretkenliğin sembolü olarak kabul edilişinin nesi kötü? Çam ağacı yerine keşke beyinler aydınlansa…

Bugün dünya genelinde yılbaşı kutlamaları, dinsel bir bağlamdan öte kültürel bir anlam ifade etmekte; insanlar yeni yıla yönelik iyilik, bereket, refah, huzur ve barış beklentilerini yeni yıl kutlamalarında dile getirmektedirler. Dolayısıyla yeni yıl kutlamaları; tıpkı içinde farklı ekonomik ve sosyal amaçları da barındıran anneler-babalar günü, işçi bayramı, doğum günü kutlamaları gibi evrensel kültürün bir parçası olarak üretilen ve geliştirilen, sonuçta bütün insanlığa mal olan olumlu bir davranış biçimi olarak görülmelidir.

‘’Bir Oyuncak da Sen Al ‘’ projemize katılıp destek veren onlarca arkadaşımız ve çocuğumuza sonsuz teşekkürler. Oyuncak alamayan çocuklarımızın yüzünde tebessüm olma sebebi oldunuz…

Hepinizin yüreğinizden, avuç içlerinizden şefkatle öpüyorum çocuklar ben oymuş buymuş bilmem, içinde sizin gözyaşınıza sebep olacak din, dil, ırk tanımam, ben sizin mutlu olmanız için yorarım kafamı, size kalkan her eli de kırarım!

Mutlu Yıllar Dilerim Herkese Nice Senelere…

 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziyaretçi
Ziyaretçi - 4 yıl Önce

Çam ağacı yerine keşke beyinler aydınlansa..israf da olmaz.

banner3205

banner3196

banner3550

banner3211