Gümüşyaka’da vatandaşlar ayaklandı

Silivri’nin yazlık mahallelerinden biri olan Gümüşyaka’da ardı ardına gelen ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazaları sonunda mahalleli ellerinde pankartlarla kazaların sıkça olduğu trafik ışıklara kadar yürüyerek basın açıklaması yaptı.

Üst geçit önünden trafik ışıklarına kadar ellerinde taşıdıkları pankartlarla seslerini yetkililere duyurmaya çalışan mahalle sakinleri, kazaların en sık yaşandığı trafik ışıklarına kadar yürüdüler. Burada yolu kapatmak isteyen birkaç kişi sağduyulu mahalle sakinlerinin ikazlarıyla yol üzerinden gruba dahil oldular. Jandarma ve Polislerin geniş tedbirleri altında basın açıklaması yapıldı. Tüm siyasi parti, STK, muhtarlar ve vatandaşların destek verdiği basın açıklamasını Trakyalılar Derneği Başkanı Recep Süpçeler yaptı.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün daha önce projelendirdiği "yonca sistemi" ya da daha kalıcı bir çözüm getirilmesini talep eden mahalle sakinleri, yaptıkları basın açıklamasının ardından yolu kapatmayarak karşıdan karşıya geçtiler. Mahalle sakinlerinin taleplerini tek tek dinleyerek not alan Silivri Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Müslüm Apaydın da mevcut kavşağın kalıcı bir çözüme kavuşturulması için üzerlerine düşecek her türlü gayreti sarf edeceklerini belirtti.

banner2829

Haberin videosu için alternatif link

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 18:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatan daş
vatan daş - 4 yıl Önce

trafik jandarması veya trafik polis ekibinin yerlesik olarak bir karakol açması ve sık sık kontrol yapması,gece görüşlü plaka okuyabilen hız kamerası sistemlerinin kurulması,cuma-pazar arası yarış pistine dönen kınalı-gümüşyaka yolunda gerekli tedbierin alınması gerek.

VATAN
VATAN - 4 yıl Önce

KATILIYORUM BENCEDE

komikyaa
komikyaa - 4 yıl Önce

gümüşyaka halkı dediğiniz orada 100 kişimi acaba

banner2754

banner2252

banner2588