11 Ağustos 2015 yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, Ege ve Akdeniz'de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

11 Ağustos 2015 yurtta hava durumu
 Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Bolu, Düzce, Zonguldak, Kırıkkale, Kırşehir, Trabzon, Rize, Osmaniye, Adana ve Mersin'in iç kesimleri ile Hatay'ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Kütahya başta olmak üzere Bilecik, Eskişehir'in batısı, Manisa'nın kuzeydoğusu, Bursa'nın güney ve doğusu, Afyonkarahisar ve Uşak'ın kuzeyi, Balıkesir'in doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta sonundan bu yana İç Ege ve Göller yöresinde aralıklarla devam eden kuvvetli yerel yağışların toprağı doygun hale getirmesi nedeniyle Kütahya başta olmak üzere bölgede heyelan riskine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
İstanbul: Parçalı bulutlu, Anadolu yakası kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 30
İzmir: Parçalı bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32
Adana: Parçalı bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı 35

banner2829
Antalya: Parçalı bulutlu, iç ve batı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Samsun: Parçalı bulutlu 30
Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu ve yerel sağanak yağışlı 30
Erzurum: Parçalı bulutlu 32
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 09:29
YORUM EKLE

banner2768

banner2252

banner2588