banner3088

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

Silivri’de, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünde 18 Mart Şehitleri düzenlenen törende anıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı ilk olarak sabah saatlerinde Silivri şehitliğini yapılan ziyaretle başladı.

İlçe protokol üyelerinin katılımıyla yapılan ziyarette Kuranı Kerim tilavetinin ardından katılımcılar Şehitlerimizin mezarlarında dua ederek karanfil bıraktı. Şehitlik ziyaretinin ardından Atatürk anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Törene Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Demir, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.H.Tamer Dodurka, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, kurum amirleri, şehit yakınları ve gaziler, sivil toplum örgütleri ,siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumlarının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Jandarma Teğmen İbrahim Savcı gerçekleştirdi. Program, İBB Abdulezel paşa Okulunda salon programıyla devam etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
D.Davut
D.Davut - 1 yıl Önce

Başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları mehmetçiklerimizi büyük bir saygı ve minnet ile anıyorum.

banner3205

banner3212

banner2250

banner3196