banner3088

75 gündür maaş alamayan işçiler çaresizce bekliyor

Silivri Kınalı mevkiinde faaliyet gösteren bir fabrikadan 75 gündür maaşlarını alamadıklarını iddia eden işçiler, sabah saatlerinde itibaren fabrikanın önüne gelerek yöneticilerden gelecek güzel bir haber için gün boyu beklediler.

Fabrikada çalıştıklarını belirten yaklaşık 150 işçi sabahın erken saatlerinden itibaren fabrikanın kapısının önünde beklemeye başladı. Jandarma ekipleri de fabrikanın bulunduğu bölgede hazırda bekledi.

Fabrika yöneticilerinin talimatıyla fabrika alınmadıklarını da iddia eden işçilerden Metin Aydın “Bizleri 75 gündür oyalıyorlar. Bir çoğumuz evli ve ev geçindiriyor. Bankalara kredi borcumuz var. Bugün maaşları vereceklerine dair söz vermişlerdi. Ama paralarımız ödenmedi. Onların sözüne güvenerek İstanbul’dan gelen arkadaşlarımız var. Sabahlara kadar mesai yaptığımız günler oldu. Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Yakınlarımızdan borç alıp geçinmeye çalışıyoruz. Çok mağdur durumdayız. Bizlere hiçbir açıklama yapılmadan şirketin kapanışı verilmiş.75 gündür hiçbir arkadaşım tek kuruş almadan bekliyoruz” dedi.

Muharrem Yıldız isimli işçi de “Bu fabrikanın sevkiyat bölümünde çalışıyorum. Yani buranın hamallığını yapıyorum. Bu gemi battı güveler gitti biz kaldık. Bugün, yarın vereceğiz diyerek hepimizi oyaladılar. Hiçbir yöneticiye ulaşamıyoruz. Hakkımızı istiyoruz” dedi.

Öte yandan işçilerin durumu ile ilgili olarak fabrika yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 12:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aybet
Aybet - 2 yıl Önce

bahsi geçen fabrikanın sahiblerinden biri maaşlarını ödeyemediği iddasıyla intihar etmiş ve kendini bayram arifesinden bir gün önce vurmuştur. Adam gerçekten ne kadar çaresiz ki ödeme yapamadından dolayı kendi canınından vaz geçmiş . Haberde bu konu hakkında en ufak bir şey yazılmamış, haberin devamı yok ve tek taraflı haber yapılmış gibi görünmektedir.

...
... - 2 yıl Önce

Lütfen haberin devamını, gelişmeleride paylaşın yarım yamalak haber yapmayınız. Olayların üzerinde 4-5 gün geçmesine rağmen hala ne intihar ettiğinden dolayı hastanede yatan sahibinden haber niteliği taşıyan bilgi var ne de çalışan arkadaşların, firmanın akıbetinden.

akın
akın - 2 yıl Önce

aldıklarınıza sayın...kim dedi size gidin kredi çekin diye.....hey ay tıkır tıkır almışsınız maaşları...idare edin biraz

Muharrem yıldız
Muharrem yıldız - 2 yıl Önce

Talip baba Sana burada yaptığım yorumdan ötürü çok özür dilerim bugün hastahanede yatıyorsun ben orada sana karşı çok büyük ayıp etmişim hakkını bana helal et Baba..

Serseri
Serseri - 2 yıl Önce

Arkadaşlar bunlar tamam doğru ama açıklama bence yanlış zamanda ve yanlış konuşma oldu

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211