banner3088

Alevi Derneği’nden Siyasi Partilere nezaket ziyareti

Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şubesi’nin yeni Başkanı Coşkun Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti ve CHP İlçe merkezlerini ziyaret etti.

Alevi Derneği’nden Siyasi Partilere nezaket ziyareti

Dernek yöneticilerinin ilk durağı Ak Parti oldu. İlçe Başkanı Metin Karakaş, İlçe Başkan yardımcısı Şahabettin Hayta ve Belediye Meclis Üyesi Osman Umuç’ta hazır bulundu.

Dernek Başkanı Coşkun Aksoy ‘’Amacımız kültürümüzü yaşamaya ve gelecek nesillere aktarmaya çalışmak. Temennimiz Silivri’de ve ülkemizde ayrı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşamasıdır.’’dedi.

İlçe Başkanı Metin Karakaş Silivri’de Cem Evinin yapılması için ve bu kültürün Silivri’de yaşatılması adına maddi manevi ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, kendi belediyecilik dönemlerin de Cem evi yapılması için bir yerde gösterdiklerini de söyledi..Dernek yöneticilerinin İkinci durağı CHP ilçe merkezi oldu. Aksoy ziyaretinde, “Düşünce ve dünya görüşü açısından bakıldığında sizlerle aynı noktadan hareket ediyoruz.  Bu anlamda sizlerle iç içe geçmiş bir yapımız var. Tüm bu ortak yönlerimiz neticesinde bugüne kadar olduğu gibi etkinlik ve organizasyonlarımızda bundan sonra da yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

CHP Silivri İlçe Başkanı mümin Tuğlu da, yeni yönetime başarılar dilerken, “Özgürlük ve insan sevgisine olan bağlılığınızı ve bu anlamdaki mücadelenizi biz zaten çok iyi biliyoruz. Sizinde ifade ettiğiniz gibi, iç içe geçmiş olan bir yapımız var sizinle. Hiç şüpheniz olmasın ki, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberliğimiz devam edecek. Etkinlik ve organizasyonlarınızda yanınızda olmak bizlere mutluluk verir. Cemevi konusunda da yaşanan bir takım engellemeler ve sıkıntılara karşın, çözümün hayata geçirileceğine inanıyorum. Biz ve Sayın Belediye Başkanımız Özcan Işıklar bu konuda büyük emek sarf ediyoruz. Fiziki anlamdaki bu olumsuzlukların çözüleceğinden kuşkum yok. Sanırım biraz sabır ve hoşgörü gerektiren bir süreç var önümüzde” şeklindeki sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

 

 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2013, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212