banner3088

Anıtkabir'in 3 Boyutlu Minyatürü Silivri'de

Başkan Işıklar, Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Anıtkabir’i Silivri’ye getirdi.

Anıtkabir'in 3 Boyutlu Minyatürü Silivri'de
Silivri Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yılını görkemli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Tüm ilçeyi bayraklarla donatarak, binaları Atatürk posterleriyle süsleten Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’in 3 boyutlu minyatürünü 29 Ekim kutlamaları kapsamında Silivri Sahili’ne getirdi. 6 metre yüksekliğinde, 11 metre eninde olan Anıtkabir, 29 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında sahilde sergilenecek. 

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ 19.30’DA

29 Ekim Çarşamba Günü 19.30’da Silivri Belediyesi önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleşecek. Atatürk Anıtı’na kadar devam edecek yürüyüşte bayraklarla ve söylenen marşlarla cumhuriyet coşkusu hep bir ağızdan dile getirilecek.

MEHMET ERDEM SİLİVRİLİLERLE BULUŞACAK

Kutlamaların sahne programında Silivri Belediyesi Ahenk Sanat Kulübü, Milli Mücadele Dönemini koreografileriyle buluşturarak halk oyunları gösterisi gerçekleştirecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının finalinde ise Mehmet Erdem Silivrililerle buluşacak. Silivri Sahili Festival alanında konser verecek Erdem, en yeni şarkılarını seslendirerek Silivrililerin cumhuriyet coşkusuna coşku katacak. Kutlamalar kapsamında havai fişek gösterisi de yer alacak. 


Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 13:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
selman erol
selman erol - 5 yıl Önce

muhteşemsen çok yaşa başkan

banner3205

banner3212

banner2250

banner3196