banner3088

Asfalt Çalışmalarının I. Etabı Tamamlandı

Silivri Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Cumhuriyet Mahallesi’nde başlatılan asfaltlama çalışmaları kapsamında I. etaba ait 6 bin 604 ton asfalt döküm çalışmasını tamamladı.

Asfalt Çalışmalarının I. Etabı Tamamlandı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yaz aylarının gelmesi ile ilçe genelinde yol ve tretuvar yapım işi kapsamında asfalt çalışmaları başlatarak, yol bakım ve onarım çalışmalarına da hız verdi. Yıllarca ihmal edilmiş, her yağış sonrası ciddi sorunların yaşandığı ve bakım onarım için ciddi maliyetler gerektiren Cumhuriyet Mahallesi’nde başlatılan asfalt çalışmalarının ilk etabı tamamlanarak, toplam 6 bin 604 ton asfalt dökümü yapıldı. 

 

ASFALTLANAN CADDE VE SOKAKLAR

Cumhuriyet Mahallesi’nde tamamlanan birinci etap asfalt çalışmaları kapsamında;

Halim Uluşahin Caddesi’nin bir kısmı, Bağlar Caddesi, Dilara Sokak, Arda Sokak, Tandoğan Sokak, Zirve Sokak, Doruk Sokak, Berrin Sokak, Berk Sokak, Berkay Sokak, Fırtına Sokak, Bulut Sokak, Mustafa Çağırır Sokak, Ülkü Sokak, İlkem Sokak, Çağan Sokak ve Kamelya Sokak olmak üzere 15 sokak, 2 cadde asfaltlandı.

 

MUHTAR SOLMAZ; “BAŞKANIMIZ SÖZÜNÜ TUTTU”

Eskiden şikâyet edenlerin şimdi teşekkür ettiğini söyleyen Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Nuri Solmaz; “Sağ olsun Başkanımız sözünü tuttu. Güzel bir çalışma ortaya çıktı, teşekkür ediyoruz. En ufak bir yağışta yollarımız çamur olurdu, ciddi sorunlar yaşardık. Eskiden şikâyet eden mahalle sakinleri şimdi teşekkür ediyor. Biz de bu teşekkürleri Başkanımıza iletiyoruz. Çalışmaların devamını bekliyoruz” dedi.

 
 

CUMHURİYET MAHALLESİ MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

İkinci etap asfaltlama çalışmaları da, devam eden ihale süreci tamamlandıktan kısa süre sonra başlayacak. Mevsim şartlarına uygun olarak devam eden çalışmaların, yaz ayları sonlanmadan tamamlanması hedefleniyor. Asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Mahallesi modern bir görünüme kavuşacak.

 


 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3549

banner3212