banner3088

Asrın Yatırımı Koşar Adım

Boğluca Deresinde çalışmaları devam edilen asrın yatırımı projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Asrın Yatırımı Koşar Adım

Haziran ayında başlayan çalışmaları İBB Alt Yapı Hizmetleri Müdürü Nusret Mum ilçemize gelerek yerinde inceledi.AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş,  İBB AK Parti Meclis üyesi Yalçın Yönet İlçe Başkan yardımcıları Yavuz Bayram, Mustafa Eren’in de katıldığı incelemelerde projelerin ayrıntıları detaylı bir şekilde incelendi.

 

İhalede tamamlanması gereken sürenin 380 iş günü olmasına karşın yapılan incelemelerde projenin teslim tarihinden önce Silivri’lilerin hizmetine sunulması bekleniyor. Derenin genişliğini 30 metre, 3,5 km.lik alanda derinlik 2,5 metreye iniyor, tabana da 40 cm. beton dökülüyor. Dere kenarı da pera taşı ile kaplanıyor. Dere üzerinde ise 5 yaya ve araç köprüsü inşa ediliyor ve dere kenarlarına korkuluk yapılacak. Bu çalışmaların ardından ise dere çevresine yürüyüş yolları, peyzaj düzenlemesi ve aydınlatma yapılacak.

 

Yapılan incelemelerin ardından çevre esnafı ve mahalle sakinleri AK Parti ilçe yöneticilerine teşekkür ederek memnuniyetlerini de belirttiler.

 

Ayrıca 8 Ekim 2012 Pazartesi günü ilçemizi ziyaret edecek olan İBB Başkanı Mimar Kadir Topbaş asrın yatırımı ile ilgili ulusal ve yerel basınla bir araya gelecek.

 
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2012, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196