banner3088

Atatürk Anıtı’ndaki yazıları söktüler

Silivri Belediyesi tarafından Ortaköy Mahallesi ve Çanta Mahallesi’nde meydan düzenlemeleri kapsamında yenilenen Atatürk Anıtlarındaki yazılar, kimliği belirsiz kişiler tarafından yerinden söküldü.

Atatürk Anıtı’ndaki yazıları söktüler

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın ilçe genelinde eş zamanlı olarak başlattığı yol ve meydan düzenleme çalışmaları kapsamında yenilenen Ortaköy Mahallesi ve Çanta Mahallesi Atatürk Anıtlarının kaidesindeki, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” ifadesinin yazıldığı kabartma harfler kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yerinden söküldü.

Yapılan hizmetlerin korunması konusunda Silivrili hemşerilerinden duyarlılık beklediğini ifade eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Atatürk Anıtlarımıza yapılan bu saldırıları haince buluyorum. Hizmetleri engelleyebilmek için yapılan bu saldırılarak karşılık, aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Halkımızdan bu konuda duyarlılık göstermelerini, hizmetlere zarar verenler kişileri gördükleri takdirde güvenlik güçlerine haber vermelerini istiyorum” dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2012, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner2834

banner2250