banner3088

Başkan Mustafa Demir:"Davaları hayretle izliyoruz, büyük bir tiyatro"

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Taksim’i işgal eden 99 askerin yargılandığı FETÖ davalarını takip etti. Duruşmaya ilişkin görüşlerini paylaşan Başkan Demir, "Davaları hayretle izliyoruz, büyük...

Başkan Mustafa Demir:"Davaları hayretle izliyoruz, büyük bir tiyatro"

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Taksim’i işgal eden 99 askerin yargılandığı FETÖ davalarını takip etti. Duruşmaya ilişkin görüşlerini paylaşan Başkan Demir, "Davaları hayretle izliyoruz, büyük bir tiyatro. Örgütlü olduklarının kanaatini sıradan bir insanın gelip bir saat izleyerek verebilir. Örgütlü bir terör örgütü olduklarını aynı zamanda savunmalarıyla da ortaya koyuyorlar” dedi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz’da Taksim İşgaline ilişkin yürütülen 99 darbeci askerin yargılandığı davayı takip etti. Davayı takip etmek için Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde bulunan duruşma salonlarına gelen Başkan Demir’e belediye yetkileri ve AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleri ile vatandaşlar eşlik etti. Başkan Mustafa Demir duruşmaya verilen arada duruşmadan izlenimlerini basın mensuplarıyla paylaştı.

"Davaları hayretle izliyoruz, büyük bir tiyatro"

Yargılanan darbeci askerlerin savunmalarının büyük bir oyunculukla yaptıklarını belirten Başkan Mustafa Demir, "Davaları hayretle izliyoruz, büyük bir tiyatro. Örgütlü olduklarının kanaatini sıradan bir insanın gelip bir saat izleyerek verebilir. Örgütlü bir terör örgütü olduklarını aynı zamanda savunmalarıyla da ortaya koyuyorlar. Biz 15 Temmuz’un şehit yakınları adına buradayız, gazilerimiz, milletimiz ve vatanımızın birliği beraberliği adına buradayız . Adalete güveniyoruz. Hayatları takiye ile geçmiş insanların burada bunları söylemesi kadar doğal bir şey yok. Milletine ihanet etmiş. Milletin savunması için milletin onlara emanet ettiği silahları , tankları, uçakları , helikopterleri millete karşı doğrultmuş ve ateş etmiş insanların burada bunları söylemesi kadar doğal bir şey yok" diye konuştu.

"Milletimize güveniyoruz. Milletimiz o geceyi, muazzam bir vakarla geçiştirdi"

Devam eden 15 Temmuz davalarının takipçisi olacakların ı sözlerine ekleyen Başkan Mustafa Demir, "Bize düşen sonuna kadar bunları takip etmek. Hem kamu adına hem de şehit ve gazilerimiz adına. Neticeye güveniyoruz . Milletimize güveniyoruz. Tarihin en karanlık darbe girişimini sadece darbe değil, ülkeyi bölünmeye götürecek ve Irak, Suriye’nin bir parçası haline dönüştürecek uluslar arası bir organizasyondu. Ordumuz içinde bulunan hainler tarafından gerçekleştirilmiş en büyük senaryoydu. Millet inancıyla, vatan sevgisiyle savuşturdu" dedi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211