banner3088

Çanakkale Gezileri Başlıyor

Silivri Belediyesi Çanakkale 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılında, 10 bin Silivriliyi Çanakkale’ye götürecek.

Çanakkale Gezileri Başlıyor

Silivri Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Çanakkale Gezi programı başlıyor. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü ve TSK Şehitlerini Anma Günü programı kapsamında bir ay sürecek Çanakkale Gezi programı için kayıtlar başladı. 

10 BİN SİLİVRİLİ TARİHİ RUHU YAŞAYACAK

Rehber eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Mecidiye Tabyası, Koca Seyit, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Şehitler Abidesi, Seddülbahir Köyü ve Müzesi, Ezineli Yahya Çavuş, Anzak Köyü, Albayrak Sırtı, Kanlısırt, Kırmızısırt, Bomba Sırtı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Bigalı Köyü Atatürk Evi gibi tarihi atmosfere sahip yerler ziyaret edilecek. 10.000 Silivrili, Çanakkale’nin tarihi güzelliklerini ve şehitliklerini gezme fırsatı bulacak.

 

KAYITLAR BAŞLADI

Hafta içi Çarşamba ve Cuma, hafta sonu ise hem Cumartesi hem de Pazar günü gerçekleşecek geziler için kayıtlar, Silivri Belediyesi İletişim Merkezi, İletişim Noktaları ve eski köylerin mahalle muhtarlıklarından alınmaya başladı. Çanakkale gezileri 19 Mart Cumartesi Günü başlayarak bir ay boyunca devam edecek. YORUM EKLE
YORUMLAR
Senanur arpacı
Senanur arpacı - 4 yıl Önce

Öleceğim içine nasıl sığıyonuz hı hı

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197