banner3088

Devlet hastanesi Türkiye sıralamasında 24.sırada

Silivri Devlet Hastanesi acil bölümü Bayburtlu İnşaat’ın katkılarıyla mevcut halinden 2 katı büyüklüğe çıkarılarak günde 1100 acil hastası bakar duruma getirildi. Böylece Silivri devlet hastanesi verdiği hizmet kalitesiyle kendi kategorisinde Türkiye sıralamasında 24.sıraya yerleşti.

Devlet hastanesi Türkiye sıralamasında 24.sırada

Silivri Devlet Hastanesi’nde önceki Başhekim Sadık Balcı dönenimde başlayan yenilik çalışmaları mevcut başhekim Uz. Dr. Fatih Mehmet Velibeyoğlu’nun yeni atanmasıyla hız kesmeden devam ediyor.

Palyatif Bakım Merkezi ve HIMMS STAGE 6 Belgesi’nin Silivri Devlet Hastanesine kazandırılmasının ardından son yıllarda yetersiz kalmaya başlayan acil servis, bölgemizin inşaat sektörünün lokomotifi olan Bayburtlu İnşaat’ın katkılarıyla mevcut durumundan fiziki ve teknik olarak iki katına çıkarıldı.

TÜRKİYE’DE İLK 24.SIRADA

Hastane kaynaklarından edinilen bilgilere göre, daha önce hastalar mevcut durumlarına göre aynı bölgelerde müdahale ediliyordu. Hali hazırda ise çok acil, acil ve normal acil vakalarını ayrı ayrı   bölümlerde müdahale ediliyor.

Yeni düzenlemeden sonra Triyaj alanı oluşturarak gelen hastalar, sesli ve görüntülü uyarı sistemleriyle muayeneye davet edilmeye başlandı. Sarı alan hastaları Sağlık Bakanlığı’nın Standartlarının çok altında bir süre olan 5 dakikada, yeşil alan hastaları da 16 dakikada muayeneye alınıyor. Daha önce çocuk ve yetişkin hastalara aynı alanlarda tedavi ediliyordu. Şimdi çocuklar için ayrı alanlar oluşturuldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasta
Hasta - 8 ay Önce

Kacinci sıralamada olursan ol.ne sekreterler ve hemşireler nede doktorlar...hasta dilinden anlamıyorsunuz.hastaya önem yok değer yok .çok basit bi pansuman bile bile w saat beklettiniz.neymiş efendi tırnak pansumanı için gelinirmiymiş..bu ne saçmalık islem orda oldu orada yapılır. Bir dövmedikleri kaldı.bir çeki düzen verin .burdan kaç km yol çekip başka hastanelere gidiyorz.keyiften gitmiyoruz yani. Hastalığımiza derman bulmak için gidiyorz....

ANNE
ANNE - 2 yıl Önce

önemli olan acili büyütmek değil. .hastaya önem vermek.. Acilde yerinden dahi kalkmadan uzaktan hastaya bakılıyor. GERÇEKTEN HİZMET VERENLERİ TENZİH EDİYORUM.. BİR TANESİ VARDI TEKERLİ SANDALYE İLE GELİYOR GİDİYOR. TENEZZÜL ETMİYOR KALKMAYA.. ÇOCUĞUMU GÖTÜRDÜM ACİLE..BU ÇOCUK ..BEN ÇOCUK DR DEĞİLİM DİYE GÖNDERİYOR..O ZAMAN NEDEN ACİL SERVİSİNDE DOKTORSUN VE NEDEN BENDEN BAKMADIĞIN HALDE MUAYENE ÜCRETİ ALIYORSUN???

Ne alaka sakir
Ne alaka sakir - 2 yıl Önce

İlgi ile verdigin vergi ne alaka kardesim.

yeşim
yeşim - 2 yıl Önce

anne nin yorumuna katılıyorummm ama silivrideki bütün doktorlar bi tuhaf heralde hiç şikayet edilmemişler aynen acile gotürdüm çocugu 39 derece atesle cocuk doktoruna gönderdiler acilden geldiğimi söyleyip barkod aldım 2 saat doktoru bekledim cocuk doktoru ben acilden gelenlere bakmıyorum ötdki doktor bakıyo dedi gittim ona barkod aldım iki saatte onu beklicekmişim cocuk hala 39 derece özel hastaneye götürdüm hastaneye yatırdılar cocugumu .bu 1.hemşireler sekreteler bazı doktorlar burnundan kış aldırmıyolar heyyy silivri haber bununla işgili haber yapda kurtar şu kendini bilmezlerden silivri halkını

banner3205

banner3387

banner3211

banner3152

banner3196