banner3088

Eğitim-Sen’liler Taksim’de buluşuyor

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Silivri Temsilciliği tarafından yayımlanan basın bildirisinde “1 Mayıs’ta Türkiye'nin her yerinde alanlarda olacağız”ifadeleri yer buldu.

Eğitim-Sen’liler Taksim’de buluşuyor

Yazılı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Yepyeni bir hayatın filizlenmesi amacıyla işçilerin, emekçilerin ve tüm ezilenlerin birlik, dayanışma ve mücadelesinin ifadesidir 1 Mayıs. Sürekli büyüyen eşitlik ve özgürlük mücadelesinin hiç sönmeyen ateşidir. Yoksullaşmaya, yabancılaşmaya, yoksunlaşmaya, savaşlara, emek sömürüsüne, baskının ve zulmün her türüne karşı “Bu düzen böyle gitmez!” diyenlerin günüdür 1 Mayıs.

Sermayenin ve siyasi iktidarın işsizleştirme, güvencesizleştirme, sefalet ücretine mahkûm etme politikalarına karşı; insanca yaşam, güvenceli iş ve güvenceli gelecek taleplerimizi daha güçlü haykırmak için 1 Mayıs’ta sokaklara, meydanlara çıkıyoruz.  Geleceğimizi ipotek altına almaya çalışanların uygulamalara karşı boyun eğmediğimizi ve asla eğmeyeceğimizi göstermek için sokakların ve meydanların ruhunu değiştirmeye gidiyoruz. 


“4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikalarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile kamu emekçilerine anti demokratik çalışma ve yaşam koşulları, toplumda 4+4+4 diye anılan “İlköğretim ve Eğitim Kanunu” ile eğitim sisteminde dayatmacı, baskıcı, gerici yasal düzenlemeler planlanması siyasal iktidarın uyguladığı baskıcı politikaların en büyük göstergesidir. 


“İleri demokrasi” adı  altında  eğitim, sağlık gibi en temel kamu hizmetlerinin dahi ticarileştirilmesine, doğanın kar için katledilmesine, temel hak ve özgürlüklerin yok edilmesine, toplumsal cinsiyet ayrımcılığının derinleştirilmesine, eşitlik ve barış talebimizin görmezden gelinmesine ve siyasi iktidara muhalif her sesin kısılmaya çalışılmasına karşı, taleplerimizi daha güçlü haykırmak ve bizlere dayatılanlara karşı kendi sözümüzü söylemek için 1 Mayıs’ta meydanlara çıkıyoruz. Bizi yok sayanlara alanlarda en renkli varlığımızla cevap olacağız. Bizi duymayı reddedenlere karşı emekçilerin sesine toplumun her kesiminden ses katarak, tüm gücümüzle mücadele azmimizi ve kararlılığımızı bir kez daha göstereceğiz.

Bizler, eğitim ve bilim emekçileri olarak, haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak, çocuklarımızın nitelikli, kamusal ve parasız eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanarak güven içinde yaşayabileceği, halkların kardeşliğini ve barışı yücelten bir Türkiye talebini güçlendirmek için, Türkiye'nin her yerinde alanlarda olacağız. Tüm halkımızı; işçileri, köylüleri, memurları, emekçileri ( 1 Mayıs 2012 Salı)  Taksim Meydanına bekliyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2012, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197