banner3088

Fatih Koleji’ne Cambridge Üniversitesi’den sertifika

Özel Silivri Fatih Orta Okulu 6. ve 7. sınıf öğrencileri büyük bir başarıya imza attı.

Fatih Koleji’ne Cambridge Üniversitesi’den sertifika

26 Mayıs 2012 tarihinde Cambridge Üniversitesi'nin düzenlediği ve Uluslararası alanda geçerliliği olan KET (Key English Test) ve PET (Preliminary English Test) sınavlarına giren 32 öğrenci başarı sertifikası almaya hak kazandı. Okulda düzenlenen törenle öğrencilere sertifikaları verildi.

Cambridge Üniversitesi ESOL (Başka Dil Konuşanlar için İngilizce) sınavları, İngilizce öğrenenler için dünyanın önde gelen sertifikalarını sağlıyor. Her yıl 130 farklı ülkede iki milyonu aşkın sayıda aday bu sınava giriyor. Bir yıllık hazırlık sürecinin ardından sınava katılan Fatihli öğrencilerin çoğu sınavı geçerek büyük bir başarı sağladı.


Cambridge Üniversitesi’nden 32 Öğrenciye Başarı Sertifikası

Silivri Fatih Koleji İngilizce Zümre Başkanı, AB standartlarında eğitim veren Fatih Koleji'nin bu başarıyı beklediğini dile getirdi. Yabancı öğretmenlerle birlikte uyumlu çalışmanın öğrencinin dil sınavına hazırlığında önemli bir rol oynadığını ifade ederek, iki sınav hakkında Fatih Koleji İngilizce Zümre Başkanı, şu bilgileri verdi: "Gerek Young Learners öğrencilere yönelik olarak yapılan Starters, Movers ve Flyers sınavları gerekse de daha üst yaş grubuna yönelik olarak yapılan KET ve PET sınavları İngilizce öğreniminde temel olan okuma-yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçüyor. KET sınavı Avrupa dil çerçevesine göre A2 seviyesindeki öğrenciler için hazırlanıyor. PET ise B1 seviyesindeki öğrencilere uygulanan bir testtir. Bu sınav İngilizceyi günlük hayatta kullanma yeteneğinizi yansıtır. 32 öğrencimiz bu sınavdan başarılı olarak sertifikasını aldı."

 
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2012, 14:10
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196