banner3088

Göçengil “nice yıllar diliyorum”

Bugün büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 23 Nisan 1920’de bağımsızlığımızın, milletimizin egemenliğinin, hukuka saygının, laik ve demokratik değerlerin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99.yıldönümü heyecanını yaşıyoruz.

Göçengil “nice yıllar diliyorum”

Bağımsızlığa, demokrasiye, özgürlüğe olan inancımız ve önce millet ve memleket sevdamız ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutluyoruz.

“23 Nisan 1920, milletimizin azim ve kararlılıkla egemenliğini eline aldığı; işgal ve tutsaklık zincirlerini kırdığı, kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gündür. Temsil ettiği bu değerlerle 23 Nisan, milletimizin özgür ve bağımsız yaşayacağının müjdecisi, birlik ve bütünlüğümüzün teminatı, çocuklarımızın geleceğinin güvencesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızda, milletimizin iradesini oluşturan Meclis’imizi etkisizleştirmeye ve itibarsızlaştırmaya kalkışan, kendi arzularını milletimize dayatmaya çalışan zihniyete karşı milli iradeye sahip çıkacağız ve baskılara boyun eğmeyeceğiz.

Bugün bu mirasın omuzlarımıza yüklediği büyük sorumlulukla, bir kez daha Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin timsali olduğu milli egemenliğe, demokrasiye ve Cumhuriyet’e, ulusal birlik ve beraberliğimize sahip çıkma göreviyle karşı karşıyayız.

Bilinmesini isteriz ki; milletimizin iradesini ve egemenliğini gasp etme girişimleri geçmişte olduğu gibi bugün de başarısız kılınacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, tarihten aldığı sorumlulukla, başta egemenlik olmak üzere milletimize ait olan tüm hakların korunması için bütün meşru araçlarla mücadelesini sürdürecektir. Her zaman olduğu gibi sonunda kazanan milletimiz, milletimizin hakları ve adaletin güvencesi olan hukuk devleti olacaktır.

Yine bu duygu ve düşüncelerle egemenliğin hiçbir zümre, çıkar grubu, saray veya kişide değil millette olduğunu bir kez daha haykırarak milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, çocuklarımızın geleceğine adanmış nice yıllar diliyorum.”

Suna GÖÇENGİL/İlçe Başkanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Silivrili
Silivrili - 1 yıl Önce

Başarısız oldunuz. Toptan ne zaman istifa edceksiniz. Sizinle girilecek her seçim hem Silivri için bir kayıptır.

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212