banner3088

Göçengil: Saygı ve özlemle anıyoruz

CHP Silivri İlçe Başkanı Suna GÖÇENGİL, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılında yayımladığı anma mesajında, “Büyük Önder Atatürk’ü ilke ve inkılaplarının koruyucusu, savunucusu olarak saygı, şükran ve özlemle anıyoruz.” dedi.

Göçengil: Saygı ve özlemle anıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Suna GÖÇENGİL, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtarıcısı ve kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yılı münasebetiyle bir anma mesajı yayımladı. Göçengil mesajında, Büyük Önder’in eserlerine her geçen gün çok daha fazla ihtiyaç duyulduğuna ve değerlerinin arttığına vurguda bulundu.

Göçengil mesajında, “Türkiye Cumhuriyetinin ve partimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sayısız devrimler gerçekleştirerek dünya tarihinde hak ettiği yeri almış eşsiz bir liderdir. Yıkılan Osmanlı İmparatorluğunun küllerinden modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açan Atatürk, 20. Yüzyılın en büyük değişim projesinin mimarıdır. Onun bizlere emanet ettiği bu vatan ve Cumhuriyetimizin temel yapı taşları olan ilke ve inkılaplarını yaşatmak ve daha ileriye taşımak bize düşen en büyük sorumluluktur. 80 yıl önce aramızdan ayrılan Atatürk, ilkeleri, devrimleri ve eserleriyle sonsuza dek yaşayacak ve yaşatılmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında saygı, şükran ve özlemle anıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196