banner3070

Göçengil “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti”

30 Ağustos Zafer Bayramı Resmi töreninin ardından CHP İlçe Başkanlığı da Atatürk Anıtına çelenk sundu. İlçe Başkanı Suna Göçengil bir açıklama yaptı.

Göçengil “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti”

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunan CHP’li yönetici ve üyelere hitaben bir konuşma yapan ilçe Başkanı Suna Göçengil “Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi'nin 95. yılını büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz. Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlüğüne olan inancını tüm dünyaya haykırdığı, hâkimiyetin kayıtsız şartsız kendisine ait olduğunu gösterdiği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin adeta doğuşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum.”

“30 Ağustos 1922 tarihinde elde edilen tarihi zafer dünyada var olan mazlum milletlere de adeta umut olmuştur. Bu büyük savaş onurlu tarihimizde de önemli bir dönüm noktasını oluşturmuştur. Tüm dünya tarafından saygı gören bu mücadele neticesinde kurucu liderinin önderliğinde kurulacak olan genç Cumhuriyet özgür ve daha çağdaş bir ülke olma yolunda adımlarını zaferin elde edilmesiyle atmıştır. Türk Milleti, tarih sahnesinde var olduğu sürece onuruyla yaşamış ve vatanı uğruna canını vermek hususunda bir saniye tereddüt etmemiş canı pahasına ilkelerinden ödün vermemiştir. Büyük Türk Milleti'nin şanlı Türk Ordusu'yla kenetlenerek, bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğrunda verdiği savaşlar, O'nun yüceliğinin, dayatmalara ve haksızlıklara karşı boyun eğmeyen kişiliğinin yansımasıdır. Bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan başta Büyük Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve o'nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, Silivrili hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.”ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2250