banner3088

Hakim ve savcıların görev yeri değişti

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulunun 5 Haziran tarihli atama kararı ile Silivri’deki bazı hakim ve savcıların görev yeri de değişti.

Hakim ve savcıların görev yeri değişti
HSYK, 2016 yılı en geniş kapsamlı Hakimler ve Savcılar Kararnamesini açıkladı. HSYK Kararnamesi ile Adli Yargıda 3 bin 228 hakim ve savcının, İdari Yargıda 518 Hakim ve Savcının ataması gerçekleşti.
Kararnameyle ilgili HSYK'dan Yapılan Açıklama
2016 yılı adli ve idari yargı ana kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 05 Haziran 2016 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.
2016 yılı adli ve idari yargı ana kararnameleri, meslektaşlarımızın eşlerinin atamaları ve çocuklarının öğrenim durumlarını planlayabilmeleri amacıyla, ilan edilen takvime uygun olarak açıklanmıştır. Kararname sonrası adli ve idari yargıda boş kalan kadrolara gerçekleştirilmesi planlanan kur'a kararnameleri ile atamalar yapılacaktır.
Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar kararname takviminde belirtildiği üzere 15 Haziran 2016 tarihinden itibaren gönderilecektir.
Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 16 Haziran 2016 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından “Atanma Talep Formu” nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır.
Meslektaşlarımızın müstemir yetkiye ilişkin taleplerini 13 Haziran 2016 günü mesai bitimine kadar UYAP Personel Rolünde bulunan “Müstemir Yetki Talep Formu” ekranını kullanmak suretiyle göndermeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilen müstemir yetki talepleri kabul edilmeyecektir.
Yıllık izin onayı verilmiş olup da henüz izne başlamamış olan kararnameye tabi adlî yargı hâkim ve Cumhuriyet savcılarının yıllık izin onayları iptal edilmiştir.
Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.
Kararname sonrasında liste şu şekilde oluştu;
 
Silivri C.Savcısı Murat Eşref KUMBAROĞLU Gaziosmanpaşa C.Savcılığı’na
Silivri C.Savcısı Murat DURMAZ Adana C.Savcılığı’na
Silivri C.Savcısı Murat DURMAZ Adana C.Savcılığı’na
Silivri C.Savcısı Selçuk DEMİR Şanlıurfa C.Savcılığı’na
Silivri C.Savcısı İsmail ÇALIŞKAN Aksaray C.Savcılığı’na
Silivri C.Savcısı Abdullah İLBAY İstanbul C.Savcılığı’na
Silivri Hâkimi Engin YILDIRIMER Trabzon Hâkimliği’ne
Silivri Hâkimi Mehmet Raşit NAS Malatya Hâkimliği’ne
Silivri Hâkimi Ferdi DEMİREL İstanbul Anadolu Hâkimliği’ne
Silivri Hâkimi Eyüp ÖZER Bakırköy Hâkimliği’ne
Silivri Hâkimi Emine DEMİR Şanlıurfa Hâkimliği’ne 
 
Tosya C.Savcısı Hacı Hüseyin DAŞDEMİR Silivri C.Savcılığı’na
Tatvan Hâkimi Ali ERSİN Silivri Hâkimliği’ne
Yüksekova C.Savcısı Ahmet Sinan YAĞAN Silivri C.Savcılığı’na
Iğdır Hâkimi Mahmut BAŞBUĞ Silivri Hâkimliği’ne
Eğil C.Savcısı Murat ÖZVARDAR Silivri C.Savcılığı’na
Bismil C.Savcısı Cihan SAĞLAM Silivri C.Savcılığı’na
Ağrı Hâkimi Recep KURT Silivri Hâkimliği’ne
Kepsut C.Savcısı Elif Yeter EKMEKCİOĞLU Silivri C.Savcılığı’na
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196