banner3223

HAYKURDER şikayetçi oldu

TV8'de yayınlanan Masterchef adlı programının yarışmacılarından Murat Özdemir'in bir papağana işkence yaparken çektiği görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşması tüm Türkiye'de tepkilere yol açtı.

HAYKURDER şikayetçi oldu

İnternette yayınlanan görüntülerin ardından Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği - Haykurder Başkanı Erman Paçalı, Başkan Yardımcısı Ayseni Toker, Mucize Patiler hayvanları koruma ve yaşatma derneği Başkan Yardımcısı İlker Görgün Arnavutköy Polis Merkezine giderek Özdemir'den şikayetçi oldu. 

Özdemir gözaltına, papağan koruma altına alındı
HAYKURDER ve Mucize Patiler'in şikayeti sonrası Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Murat Özdemir gözaltına alındı. Derneklerin talebi üzerine şiddet mağduru papağan da savcılık talimatı ile koruma altına alındı. HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı polis merkezinde veteriner hekim ile muayeneye gözlemci olarak katıldı. Ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği ekipleri tarafından teslim alındı. Polis merkezinde gözaltında olan Murat Özdemir'in Beşiktaş Asayiş Büro Amirliğinde işlemleri devam ediyor. HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı her iki dernek olarak adli ve idari sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 03:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196